Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem - Sagem saga 250 buczy na głośniku

01 Lis 2012 15:52 1017 4
 • Poziom 17  
  Witam mam fax sagem saga 250 w którym jest uszkodzenie polegające na tym że jak włączy się na głośnik to słychać cały czas buczenie w głośniku. Myślałem ze jakiś kondensator wywaliło ale patrzyłem wyglądają wszystkie ok. Czy może ktoś wie co może być przyczyna takiego buczenia??
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 35  
  Podłączenie przewodu do aluminiowej obudowy wkładki mikrofonowej. Jest ona zamontowana przy "dziurce" w obudowie aparatu czasami opisanej jako MIC.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 28  
  Koledze z góry chodzi o przewód czyli masę. Lub wymiana wyżej wspomnianego mikrofonu, ew. dociśnięcie aluminiowej obudowy mikrofonu do płytki drukowanej na około aby kontakt obudowy z masa był. Te drugie zadziałać lub zadziałać na krótko.
 • Poziom 17  
  Witam dzisiaj rozkręciłem ponownie i sprawdziłem nie widziałem w płycie wlutowanego mikrofonu ani też przewodu z mikrofonem. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce z wolnym gniazdem ale nie wiem czy tam akurat miał być mikrofon bo nie ma żadnych przewodów które można by tam było wpiąć a po wlutowaniu mikrofonu nie zmieniło się nic. A zapomniałem dodać że jak wpięta jest słuchawka to w słuchawce też słychać buczenie, i na głośnomówiącym też słychać to buczenie. Co może być że tak bucz.

  Sagem - Sagem saga 250 buczy na głośniku
  Moderowany przez Tracer2:

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Poziom 17  
  Sprawdzałem na innym zasilaczu i jest tak samo czyli słychać buczenie, które jest słyszalne na włączonym głośniku (głośnomówiący) oraz po wyłączeniu go słychać w słuchawce telefonu. Po odpięciu przewodu od słuchawki słychać również buczenie w głośniku (głośnomówiącym). Podczas mówienia do słuchawki buczenie zanika. Co może być przyczyną.