Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault Megane 1,4e 2000rok - Praca silnika po wymianie paska rozrządu

apleszka 01 Lis 2012 15:59 3024 1
  • #1 01 Lis 2012 15:59
    apleszka
    Poziom 1  

Miałem wyciek oleju spod głowicy więc oddałem autko do naprawy. Przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą wymienili mi pasek rozrządu gdyż miał już 5 lat. Autko poskładali i miało być wszystko ok. Lecz niestety zauważyłem różnicę w pracy silnika. Na wolnych obrotach po chwili praca silnika jest taka że auto wpada w drgania pulsacyjne drobne ale wyczuwalne.Podczas wolnej jazdy na 1,2 biegu ma się wrażenie że auto jedzie jak "kamykach" jadąc po równym asfalcie. Jestem pewien że przed naprawą nie było czegoś takiego. Przy 3000 tysiącach obrotów na 4 biegu ok 80-90 km/h silnik strasznie głośno pracuje wprawiając auto w drgania, dokładnie przy 3000 tysiącach? Przy prędkości 120-140 praca silnika jest taka że słychać i czuć że praca silnika nie jest równa tylko pulsacyjna w równych odstępach silnik pracuje głośniej. Mam zastrzeżenia do takiej pracy gdyż silnik raczej pracował równo w wszystkich wymienionych przypadkach. Przy jeździe miejskiej nie wpływa to na komfort jazdy lecz obawiam się że może mieć to negatywny wpływ na silnik. Czy ktoś miał podobne objawy?

0 1
  • #2 01 Lis 2012 17:18
    Ireneo
    Poziom 40  

Wracaj do warsztatu niech sprawdzą

-1