Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AVXL 125 - działa tylko na niektórych programach

gryf8 01 Lis 2012 16:57 2160 14
  • #1 01 Lis 2012 16:57
    gryf8
    Poziom 7  

Witam. Czy ktoś może mnie poinstruować jaka może być przyczyna niedziałania pralki ARISTON ZVXL 125? Po włączeniu i ustawieniu programu dioda miga zamiast palić się ciągłym swiatłem. Gdy mimo to włączam dalej pobiera wodę i "układa" wkład ale nie chce dalej prać . Bęben zaczyna się ruszać ale po sekundzie, dwóch słychać dżwięk podobny do wyłączania się automatycznego bezpiecznika i bęben staje. Po chwili znów próbuje ruszyć, znów dzwięk i znów stoi. Po przełączeniu na program odpompowania wody, normalnie pracuje i po ustawieniu na inny program też czasami pracuje. Gdy włączam program i dioda pali się ciągłym światłem pralka normalnie pracuje. Niedziałający w jednym dniu program za tydzień znów daje się uruchomić. Ale progresywnie przestaje pracować na kolejnych programach.

0 14
  • #2 05 Lis 2012 09:28
    19gruby
    Poziom 8  

Ile lat ma pralka jak nie jest nowa to trzeba sprawdzić parę rzeczy zacznij od szczotek jak są już krótkie to wtedy pralka może się dziwnie zachowywać,bo jak jest nowa to może jakiś moduł sterujący,oby nie

0
  • #3 05 Lis 2012 11:43
    gryf8
    Poziom 7  

Pralkę mam od dwóch lat - a kupiłam ją jako używaną - sadząc po wyglądzie może mieć 5 do 7 lat. Sprawdzę te szczotki - fajnie by było gdyby to była przyczyna. Czy szczotki w pralce wygladaja tak samo jak w podzespołach w samochodzie ? Na pralkach się nie znam :-(
    Ale sądząc po tym, że ona raz pracuje a raz nie i to na róż
    nych programach - rzeczywiście możesz mieć rację - objawy podobne jak wycieranie się szczotek w rozruszniku :-)

0
  • #4 05 Lis 2012 12:56
    19gruby
    Poziom 8  

5-7 lat to wysoce prawdopodobne że szczotki są do wymiany mniej więcej taka jest ich żywotność

0
  • #5 05 Lis 2012 18:14
    gryf8
    Poziom 7  

sprawdzę przy okazji prania - na razie wiem, ze trzeba stuknąć w silnik i jak ruszy to znaczy że szczotki - )ale to za jakies dwa dni - teraz tapetowanie na tapecie :-)

0
  • #6 06 Lis 2012 10:30
    19gruby
    Poziom 8  

Powodzenia z tapetowaniem.Może stukanie coś pomoże ja jednak wymontował bym jedną szczotkę żeby to sprawdzić wizualnie i mieć 100%pewności.

0
  • #7 07 Lis 2012 08:42
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

19gruby napisał:
    jednak wymontował bym jedną szczotkę żeby to sprawdzić wizualnie i mieć 100%pewności.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, sprawdzenie jednej szczotki może być mylące, należy sprawdzić obydwie ponieważ nie ścierają się równomiernie i dopiero wtedy bedzie 100%

0
  • #8 07 Lis 2012 12:07
    gryf8
    Poziom 7  

co racja to racja. Ale ponieważ nie jestem mechanikiem to rozbieranie silnika pralki może sprawić mi trochę kłopotu - najpierw postukam, żeby mieć pewność ze to szczotki. znajomi prorokują, że to pewnie programator i muszę szukać nowej pralki :-(

0
  • #9 08 Lis 2012 08:07
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

gryf8 napisał:
    znajomi prorokują, że to pewnie programator i muszę szukać nowej pralki

Niech Twoi znajomi zatrudnią się jako wróżki ;) a Ty wymontuj silnik bo stukanie może wyjść mu na gorsze ;)

0
  • #10 08 Lis 2012 12:20
    gryf8
    Poziom 7  

ale w samochodzie puknięcie w rozrusznik pomagało szczotkom opaść :-) - co prawda tylko na ten jeden raz - ale tu chodzi tylko o sprawdzenie :-)

0
  • #11 22 Gru 2012 15:15
    gryf8
    Poziom 7  

Szczotki w porządku. Nie obyło się bez wezwania "speca", który orzekł, ze uszkodzony jest element elektroniki - płaskie prostokątne pudełko zamontowane po prawej stronie pralki na dole z tyłu. Ale nazwy nie podał. Ani nie kwapił się do wyceny naprawy. Może ktoś się orientuje jak się nazywa ta część i gdzie ją można kupić.
    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :-)

0
  • #12 22 Gru 2012 20:31
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 23 Gru 2012 02:01
    gryf8
    Poziom 7  

dzięki :-)
    poszukam juz zaraz :-)

0
  • #14 02 Sty 2013 15:05
    gryf8
    Poziom 7  

być może już za kilka dni będę mieć moduł sterujący ale teraz poszukuję łopatek do bębna ariston AVXL 169 EU.
    są plastikowe na zwykłe zatrzaski i te zatrzaski się połamały. jeśli założe nowe łopatki mam sprawną drugą pralkę :-)

0
  • #15 02 Mar 2015 23:15
    gryf8
    Poziom 7  

Witam ponownie. I ponownie z problemem z pralką Ariston AVXL 125.
    Tą samą, którą, z pomocą Waszą udało mi się naprawić.
    Tym razem problemem jest niewypompowywanie wody.
    W trakcie prania pralka stanęła. Nie wiem jak i w którym momencie. Po wejściu do pralni poczułam zapach spalenizny. Bęben się nie obracał i było słychać buczenie.
    Po wyłączeniu pralki i ponownym włączeniu bęben zaczął się obracać ale wody zamiast ubywać, zaczęło przybywać.
    Ustawienie programatora na samo odwirowanie zakończyło się bębnem pełnym piany. Wody nie ubyło.
    Po ustawieniu programatora na odpompowanie wody, bęben się obracał ale wody nie wypompowało.
    Czyżby spaliła się pompa usuwająca wodę? Jeśli takowa jest :-)
    I na dokładkę nie wiem jak wyciągnąć filtr - ten na dole. Odkręcić się trochę da ale tylko w małym stopniu, niewystarczającym do wyjęcia go. Poratujecie jakimś pomysłem?

0
  Szukaj w 5mln produktów