Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubi - system do inteligentnego domu sterowany głosem

panlis2010 01 Lis 2012 16:58 2409 1
 • Ubi - system do inteligentnego domu sterowany głosem System wspomagający zarządzanie domem o nazwie Ubi pojawił się w informacjach prasowych już w sierpniu tego roku, a teraz doczekał się oficjalnego potwierdzenia wraz z planowaną ceną, za jaką będzie oferowany na rynku.

  Dzięki Ubi możliwe będzie sterowanie szeregiem urządzeń rozlokowanych po mieszkaniu przy pomocy komend głosowych. Na początku użytkownik musi go podłączyć do najbliższego gniazdka elektrycznego. Następnie Ubi łączy się z wewnętrzną siecią Wi-Fi, dzięki czemu uzyskuje dostęp do pozostałych urządzeń. Jak już wspomniano, komunikacja pomiędzy Ubi a użytkownikiem odbywa się bez konieczności obsługi interfejsu - za pomocą komend głosowych. Dzięki temu można nim sterować wykonując dowolną inną czynność, jak gotowanie, czytanie książki czy oglądanie telewizji.

  Na chwilę obecną Ubi można wykorzystywać do kontroli takich funkcji, jak przeglądarka internetowa, sprawdzanie poczty e-mail, telefon głośnomówiący, radiowęzeł, monitoring i sterowanie innymi urządzeniami domowymi.

  Oprócz tego Ubi został wyposażony w czujniki wilgotności, temperatury, ciśnienia atmosferycznego i światła otoczenia. W skład zestawu wejdzie również mikrofon do wydawania komend i głośniki stereofoniczne. System jest obecnie dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej producenta w cenie 219 dolarów.


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  szymon122
  Poziom 37  
  panlis2010 napisał:
  łączy się z wewnętrzną siecią Wi-Fi, dzięki czemu uzyskuje dostęp do pozostałych urządzeń.

  Haha to chyba jakiś żart. Jak oni to sobie wyobrażają? Podłączać wszystkie żarówki do wifi? Piekarnik z dostępem do internetu mam kupować?...