Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router podłączony do komputera stacjonarnego

01 Lis 2012 17:28 14766 12
  • Poziom 8  
    Witam. W niedługim czasie mam zamiar udać się do Orange wymienić stary modem na router. Proszę o opisanie, w jaki sposób (i czy w ogóle się da) wykonać coś takiego. Podłączam router do komputera stacjonarnego i komputer ten posiada połączenie z internetem a przy okazji router rozsyła internet jako wifi i mogę połączyć z internetem np. laptop, smartfon.. No więc pytanko, czy to jest możliwe do wykonania? Proszę o odpowiedzi. C:
  • Poziom 30  
    Pierwszy lepszy router z WiFi.
    Ja radziłbym kupić router na własną rękę i nie brać tego od operatora.

Będziesz miał komputer stacjonarny po kablu internet, a laptop czy telefon będą pobierać bezprzewodowo (poprzez WiFi).
  • Poziom 8  
    Dziękuję za obecne odpowiedzi. Mam jeszcze takie pytanie szczegółowe. Czy da się to tak skonfigurować, że router będzie podłączony do komputera przez USB?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Inaczej...
    Router podłączasz do linii od Orange, a komputery po LAN lub Wi-Fi.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Hubert_us napisał:
    Czy da się to tak skonfigurować, że router będzie podłączony do komputera przez USB?

To już zależy od modelu routera, choć tak jak koledzy piszą lepszym rozwiązaniem jest karta przewodowa ethernet.
  • Poziom 8  
    Pytam o to USB, ponieważ mój komputer stacjonarny nie posiada karty sieciowej. Czyli będę musiał taką dokupić? Możecie mi polecić coś w miarę dobrej cenie?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Cena takiej karty to 15-20zł - producent raczej nie ma znaczenia.
  • Poziom 8  
    makaronmc napisał:
    Ja radziłbym kupić router na własną rękę i nie brać tego od operatora.

Czemu? Jaki model polecasz?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zazwyczaj modemy/routery od operatorów mają swoje miejsce na śmietniku... ;)

Sam jak kiedyś brałem Neostrade to jeden medem w ogóle nie działała, później wymieniłem na drugi to rozłączał (mowa o ZTE), później dali mi Sagema Fast800 to już było ok.

Rozumiem że internet od Orange masz po kablu telefonicznym ?
    Dla ciebie w sam raz :

tp-link-td-w8901g-router-adsl-wifi

Link do serwisu krótkotrwałego usunąłem. Regulamin, punkt 3.1.18. [piterus99]
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    makaronmc napisał:
    Zazwyczaj modemy/routery od operatorów mają swoje miejsce na śmietniku...

Nie był bym tak ostry w swoich ocenach, jest to sprzęt typowo do użytku domowego.
  • Poziom 8  
    Dzisiaj odebrałem modem od Orange - Axesstel MV610
    Wszystko działa jak należy C: