Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HCM TV-5565: zanika obraz

31 Sty 2005 21:38 788 4
 • Poziom 12  
  Telewizor po włączeniu działa poprawnie, lecz po około 15 minutach obraz powoli zanika, aż do całkowitego ściemnienia. Fonia działa nadal. Po wyłaczeniu i odczekaniu paru minut sytuacja sie powtaża Najprawdopodobniej zanika napięcie na anodzie kineskopu.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  W pierwszej kolejności przy zniknieciu obrazu pomierz napięcia na kineskopie ( RGB, US2 , żarzenie). Jezeli tu będzie wszystko ok to wyglądało by na brak wysokiego.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Witam!
  Zmiana wys. nap. powodowałaby zmianę wymiarów obrazu. Lepiej zmierz napięcia przed i po ściemnieniu na tranzystorach (?) w PK.
  Cześć!
 • Pomocny post
  Spec od car audio
  Jeśli powoli zanika to będzie przerwa w obwodzie żarzenia! Odkręć tył i jak zaniknie obraz to zobacz czy żarniki żarzą. W większości przypadków robią sie przerwy na płycie głównej przy trafopowielaczu lub gnieździe, z którego wychodzą przewody na PK. Warto przelutować całą gałąź żarzenia.
  Pozdrawiam Tomek.
 • Poziom 12  
  Przede wszystkim- w srodku masa kurzu! Po dokładnym odkurzeniu i poprawieniu lutów na płycie głównej i płycie kineskopu telewizor spisuje sie dobrze. Dziekuje wszystkim za porady.