Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba TMP47C432 -informacje.

Rico_ 01 Lis 2012 19:16 615 3
 • #1 01 Lis 2012 19:16
  Rico_
  Poziom 7  

  Witam.


  Na początku powiem że nie jestem elektronikiem z doświadczeniem.

  Chciałbym zaprogramować(jeśli jest taka możliwość) mikrokontroler (Toshiba TMP47c432), który był stosowany w odbiornikach TV.Nie jest to nic poważnego po prostu chciałem się tym układem trochę pobawić.

  Jednak po przeszukaniu ogólnodostępnej dokumentacji nie wiem w jaki sposób podłączyć układ do komputera tzn. skąd wziąć schemat programatora jeśli jest możliwość samodzielnego montażu lub gdzie ewentualnie go kupić.Nie znalazłem też informacji z jakiej strony można pobrać program, którym należy skompilować program z pliku źródłowego.

  Może ktoś mi to wszystko trochę rozjaśni.

  0 3
 • #2 01 Lis 2012 19:43
  Halkilor
  Poziom 15  

  Jeśli nie jest to robione z powodu jakiejś szczególnej fascynacji tymi układami, lecz ku edukacji, to proponowałbym je odłożyć do szuflady i zacząć od czegoś standardowego, np. AVR8.

  0
 • #3 01 Lis 2012 22:16
  Rico_
  Poziom 7  

  Mimo twojej rady jestem bardzo ciekaw ` jak to się je `.Na stronie producenta są nawet przykładowe programy z opisem dla mikrokontrolerów innych serii.Ale że w życiu nie ma łatwo to dla serii TLCS-47 informacje są bardzo ograniczone.

  0
 • #4 01 Lis 2012 22:43
  piotrva
  Moderator na urlopie...

  Jeśli Kolega zaczyna takie zabawy to gwarantuję:
  1. Znalezienie informacji, zbudowanie programatora i skompletowanie IDE do tak niepopularnego wśród hobbystów układu będzie bardzo mozolne, o ile nie niemożliwe (np. z powodu dostępności tylko płatnego IDE, braku klonów drogiego programatora)
  2. Zabawa jakimś układem sztuka dla sztuki nie ma sensu - co Koledze po zdobyciu doświadczenia programowania takiego ustrojstwa, jak i tak w praktyce raczej tego Kolega nie użyje
  3. nauka programowania układu, który zna niewiele osób też jest trudna dla początkującego - jak natrafisz na jakiś problem, mało prawdopodobne że ktoś (no może na jakimś specjalistycznym anglojęzycznym lub japońskim) na jakimś forum Ci szybko pomoże

  0
  Szukaj w 5mln produktów