Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor 42 bez 3D kupić do 3000 zł

A_I 01 Nov 2012 19:45 1908 6
    A_I
    Level 2  
    1. Odległość od ekranu: 2,5-3 metry
    2. Jak słońce świeci w pokoju: z południa lub połnocy nie jestem pewnien mam okna 4 pietro w bloku
    3. Jak duży jest pokój: 19 m2
    4. Preferowana technologia: zdam się na pana ale myśłałem o Full Led albo o Plazmie
    5. jaki masz obecnie telewizor: Starego elemisa rozpadającego się
    6. jakie programy najczęściej oglądasz: Sport ( piłka nożna, Formuła 1) , Filmy S-F, Fantasy
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% w dzień 70% wieczorem
    8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Przy malutkim strumieniu światła z lampki stojącej lub całkowita ciemność
    9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
    10. matryca błyszcząca czy matowa: zdam się na was
    11. preferowana wielkość telewizora: 42 cale może być więcej ale nie musi
    12. preferowana marka: zdam się na was
    13. czego nie lubisz w telewizorach: bardzo długiego "myślenia" np przy przełaczaniu kanałów,bardzo skomplikowanego menu.
    14. jakie urządzenia będą podłączone: jedyne co zamierzam czasem podłączyć do tv jest to dysk przenośny USB bym mógł film sobie obejrzeć z niego i by czytał napisy do filmów.
    15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% tv 5% reszta
    16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Bedę siedział na narożniku, tv bedzie wisieć na ścianię na chwytaku skręcony w moją stronę więc bardziej na wprost jednak chciałbym by dało się go oglądać też trochę pod ewentualnym kątem.
    17. czy ważne jest wifi: Nie
    18. czy będziesz korzystać z widgetów: Nie
    19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Nie
    20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Nie
    21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Tak
    22. ma mieć 3D: Nie chce
    23. ma mieć slot na karty SD: Niekoniecznie
    24. ma mieć tuner DVB-S: Używam standardowej kablówki nie satelity żadnych talerzy więc nie wiem chciałbym by miał mpeg-4 by bez dekodera czytał cyfrowe kanały.
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Nie mam pojęcią
    26. Jaki masz sygnał: 64 programy analogowe oraz 85 programów cyfrowych
    27. ile programów HD: 8 kanałów HD głównie sportowych kanałów
    27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8-12
    28. ma stać czy wisieć: Wisieć
    29. Rozdzielczość: Zdam się na was
    30. DVB-T: Zdam się na aws
    31. Na czym najbardziej Ci zależy: Krócej ujmując ma być do oglądania sportu i filmów w dobrej jakości bez skakania i z ładnym obrazem i bez plam.
    32. Ile osób ogląda: 2-3
    33. Jaka klasa cenowa: od 2000 do max 3000

P.S. Tam gdzie użyłem zwrotu "Zdam się na was" nie podawałem rzeczy na których się nie znam i nie mam o nich pojęcia, wole byście wy zaproponowali coś od siebie, bo wiecie co jest warte uwagi a co nie.
    User removed account
    Level 1  
    A_I
    Level 2  
    Te Panasonici są fajne ale panowie interesuje mnie telewizor bez 3D.

3D nie potrzebuje i tak w okularach nie zamierzam oglądać... a te z 3D są o wiele droższe...

I zmiana wielkości 47 cali jednak zdecydowanie.
    Mylagos
    Level 19  
    Jeśli chodzi o 3D to tak już jest, że w tych lepszych modelach jest już ta funkcja dodawania. Pisałem o tym już wiele razy ( i nie tylko ja), że trzeba 3D traktować jako dodatek z którego jeśli się nie chce to nie korzysta. Najważniejsza jest jakość obrazu.
    adamskladak
    Level 11  
    Mylagos wrote:
    Jeśli chodzi o 3D to tak już jest, że w tych lepszych modelach jest już ta funkcja dodawania. Pisałem o tym już wiele razy ( i nie tylko ja), że trzeba 3D traktować jako dodatek z którego jeśli się nie chce to nie korzysta. Najważniejsza jest jakość obrazu.

szczera prawda :) to tylko funkcja np. ja w dobrej kuchence jest rożen ,to nie oznacza ,że musisz z niego korzystać :)

a co do tv to 47 et5e miesci sie w twoich kryteriach
    jesli by miał być jednak 42 to polecam 42VL963G

pozdrawiam
    User removed account
    Level 1