Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson

01 Lis 2012 20:21 2883 9
  • Poziom 13  
    Witam, dostałem od kolegi trochę zdezelowany, stary telefon Sony Ericsson k750i. Obecnie używam innego telefonu (xperia x8) swoją drogą jestem z niej bardzo zadowolony, jednak potrzebowałem również drugiego telefonu - takiego zapasowego, mającego wszystkie niezbędne funkcje, wytrzymałego) Ten stary SE w sam raz spełniał wszystkie moje oczekiwania, świetny odtwarzacz MP3, aparat o niebo lepszy niż w x8, latarka bardzo solidna konstrukcja itd. Jednak ten który otrzymałem od kolegi posiada kilka wad:
    - bardzo zużyta obudowa ( jak widać na dołączonych zdjęciach) - jenak to nie w tym problem.

I tu zaczynają się moje pytania do specjalistów GSM:

- Nie działają 2 klawisze - Wielozadaniowość i aparat foto - Tu podejrzewam filtr klawiatury, jednak chciałbym poradzić się specjalisty
    - Ekran podczas używania telefonu bardzo dziwnie się zachowuje (przykłady na fotografiach) czyli często błyska na biało, pokazuje odwrócone kolory, cały soft jest jakiś odwrócony lub nawet do góry nogami, czasami zachowuje się jak stary telewizor kineskopowy bez kablówki (pokazuje tak jakby śnieg) lecz po parokrotnym przyciskaniu kilku klawiszy jednocześnie wszystko wraca do normy - tutaj podejrzewam taśmę LCD, jednak rada eksperta się przyda :)
    - nie działa ta zasłonka od aparatu, w której po przesunięciu powinien sam uruchomić się aparat. (znaczy się przesuwa, lecz aparat się nie uruchamia)

Dodam ,że telefon rozkręciłem i znacznik wilgoci był czerwony - czyli zalanie.

Chciałem z tym pójść do serwisu, lecz najpierw chciałbym zaciągnąć porady tutaj. Chciałbym się tylko dowiedzieć jakie mogą być powody usterki - co najprawdopodobniej jest uszkodzone.

Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson Pytanie do serwisantów GSM - Stary Sony Ericsson

p.s.
    Przepraszam za jakość zdjęć i filmów, ale robiłem je na szybko innym telefonem

Proszę o pomoc.
    Proszę zmienić temat na zgodny z regulaminem. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. jever 23
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    To "śnieżenie" wygląda na filtr LCD lub sam LCD. Przycisk "wielozadaniowość" chodzi Ci o dżojstik tak? W ogóle nie działa czy się przycina? Moim zdaniem nie opłaca się tego naprawiać w serwisie. Sporo Cię to wyniesie a za te pieniądze kupisz sprawny telefon. Przycisk od aparatu, chodzi Ci o ten z boku czy może o całą klapkę, że przy rozsuwaniu się nie włącza aparat.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 13  
    Dzięki za posta.
    Nie chodzi mi o joystick, on działa płynnie, lecz o przycisk nad nim (patrz foto)
    Co do aparatu to nie działa zarówno ten boczny przycisk oraz ten mechanizm co uruchamia aparat po odsunięciu zasłonki.
    Dodam też że ten boczny przycisk aparatu zadziała tylko wtedy, gdy równocześnie nacisnę kilka klawiszy np. 3,4,9 jednocześnie, lecz to z kolei powoduje kolejne problemy z wyświetlaczem. Co do naprawy to znam się trochę na tym, i sam pewnie bym mógł jej dokonać w domu. Problem leży w tym, że nie wiem konkretnie co mam wymienić w telefonie, mam tylko podejrzenia co do taśmy LCD i filtru klawiatury, a nie chcę kupować tych części na marne, jeśli się okaże, że nie w tym tkwi problem.
  • Poziom 20  
    Spróbuj wgrać nowego softa albo chociaż go aktualizować. Jeśli to nie pomoże, rozbierz telefon i wizualnie go oceń. Może zobaczysz, że coś jest pęknięte, naderwane, wyrwane itd.
  • Poziom 13  
    To raczej nie wina softu. Gdyby to był on to telefon zazwyczaj by mulił, zawieszał się. A tu wręcz przeciwnie. Chodzi bardzo szybko, nawet gdy jest biały, bądź ''zawiesił się'' ekran to wszystko można na nim zrobić na oślep. Co do uszkodzeń wewnętrznych to rozbierałem go kilka razy i nic poza czerwonym wskaźnikiem wilgoci nie znalazłem. Wszystko wygląda ok.
  • Poziom 20  
    Gdzieś mi umknęło o tym zalaniu. Nie widziałeś jakiś oznak korozji na płytce głównej? Jeśli masz możliwość puść płytkę główną parę razy przez myjkę ultradźwiękową z IPA.
  • Poziom 13  
    To może i też być problem. Śladów korozji nie znalazłem, lecz gdy pierwszy raz rozkręciłem telefon było w nim sporo brudu, wyczyściłem co się dało, lecz to też może być powód. Nad tym akurat nie pomyślałem. Ale chyba w każdym serwisie mają taką myjkę ultradźwiękową, czy się może mylę? Ile by w ogóle taka operacja kosztowała? Pytam oczywiście, jeżeli wiesz.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Myjka ultradźwiękowa to podstawa. Kosztów nie znam ale tak strzelam, że raczej to powyżej 20 zł kosztuje. Możesz spróbować tańszą wersją spróbować. Kup sobie izopropanol (przyda Ci się nie tylko do mycia płytek głównych telefonów) wlej do jakiegoś pojemniczka i co jakiś czas poruszaj nim alby wprawić ciecz w ruch. Później pędzelkiem czy szczoteczką do zębów wyszoruj płytkę główną. Potem sprężarką wydmuchaj płytkę biorąc pod uwagę układy aby ten syf z nich wypłynął. Do hot air raczej dostępu nie masz to możesz suszarką wysuszyć płytkę.
  • Poziom 13  
    Dzięki za rady. Może jak będę miał czas i cierpliwość to może wypróbuję tą metodę. ;)
  • Poziom 20  
    Próbuj, masz dobry telefon bo nawet jeśli zepsujesz to nie będzie tak go szkoda. A jak uda się nareperować to wtedy jest radocha ;) Miałbym do niego jakąś obudowę, jedna z pękniętą szybką a druga z całą ale porysowana, silniczek od wibry i aparat. Gdzieś miałem więcej części do tego telefonu ale nie wiem gdzie to się podziało, także jak by coś Ci trzeba było to mogę oddać ;)