Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyświetlaczem LCD, pojawianie się plam po pewnym czasie.

n0name10 01 Lis 2012 21:20 1092 6
  • #1 01 Lis 2012 21:20
    n0name10
    Poziom 17  

Witam, mam niewielki problem z którym sam nie mogę się uporać. Otóż mianowicie chodzi mi o wyświetlacz LCD podłączony pod atmega8 który zaczął mi szwankować. Na załączonych obrazkach dokładnie widać o co mi chodzi. Po pewnym czasie od załączenia wyświetlacza (około 10 minut) zaczynają się pojawiać plamy widoczne po prawej stronie na wyświetlaczu. Jak myślicie co może powodować takie objawy ? Czy możliwe, że jest to wina transformatora ulokowanego około 7cm od wyświetlacza ?

0 6
  • #2 01 Lis 2012 21:24
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Tak, być moze transformator zawinił, może być też to spowodowane zbyt niskim napięciem podłączonym pod wyświetlacz.

0
  • #3 01 Lis 2012 21:48
    n0name10
    Poziom 17  

Napięcie podane na wyświetlacz jest prawidłowe 5v stabilizowane.

0
  • #4 01 Lis 2012 21:59
    excray
    Poziom 39  

Zmień wyświetlacz na inny i od razu będzie dużo bardziej wiadomo co jest uszkodzone. Niemniej ja obstawiam uszkodzenie wyświetlacza.

0
  • #5 01 Lis 2012 22:07
    toomeek15
    Poziom 11  

Hmm, uszkodzenie wyświetlacza, a może nie ?

A nie masz gdzieś w pobliżu tego jakieś magnesu ?
    Na telewizorach byly widoczne przebarwienie gdy np. w pobliżu znajdował się jakiś magnes, czy głośnik (bardzo blisko).

0
  • #6 01 Lis 2012 22:23
    reaven22
    Poziom 27  

Podwyższona temperatura potrafi dać podobny objaw. Proponuje sprawdzić czy trafo nie grzeje.

toomeek15 napisał:
    A nie masz gdzieś w pobliżu tego jakieś magnesu ?
    Na telewizorach byly widoczne przebarwienie gdy np. w pobliżu znajdował się jakiś magnes, czy głośnik (bardzo blisko).

Było tak w rzeczy samej na telewizorach CRT.
    LCD są nieczułe na magnesy.

0
  • #7 01 Lis 2012 22:34
    n0name10
    Poziom 17  

O przegrzaniu jakiegokolwiek elementu nie ma mowy. Niestety chyba ostatecznym wyjściem bd kupienie nowego lcd. Objawy te pojawiają się jak wspomniałem wcześniej po okresie około 10 minut i z czasem plama nabiera bardziej intensywniejszego koloru.

0