Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE x8 - Nie ładuje wogóle

01 Lis 2012 21:52 1377 10
  • Poziom 8  
    Objaw jest taki że telefon nie ładuje się ani pod PC/USB ani z orginalnej ładowarki.
    Myślałem że to wina softu więc wykonałem naprawe/wyczyszczenie za pomocą PCC.
    Złącze miniusb jest dobre, piny przewodzą, telefon jest widziany pod komputerem przez usb (wymiana danych) ale nie ładuje.
    Baterie musze ładować w innym telefonie zeby z tego korzystać.
    Dodatkowo wydaje mi sie ze telefon szybko zuzywa baterię.
    Prosze o pomoc
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    Telefon nie był zalany/zawilgocony?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 8  
    nie był zalany ani zawilgocony, pasek zalania również jest czysty, biały
  • Poziom 20  
    Musi być gdzieś zwarcie. Można profilaktycznie wymyć płytkę główną w myjce ultradźwiękowej w IPA. Nie masz gwarancji na ten telefon?
  • Poziom 8  
    gwarancji na telefon już nie ma, a może coś sie uszkodziło podczas podłączania do komputera, jakieś spięcie czy zwarcie?
    Co po kolei sprawdzić?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Telefon rozebrać, serwisówka w dłoń. Jeśli gniazdo jest zaklejone to będzie problem. Najczęściej nadrywa się, częstym przypadkiem jest też uszkodzenie cewki która w torze zasilania informuje o podłączonej ładowarce. To że złącze jest dobre, nie oznacza że np w torze ładowania nie jest coś uszkodzone. Ja obstawiam na cewkę
  • Poziom 8  
    Dzieki za pierwszą konkretną podpowiedź 'mimor555'.
    Mam pytanie gdzie lokalizować tą cewkę?

dodane 15:35
    Czy to jest może Z2200 ?
    Jaka wartość? Na co zamienić?

SE x8 - Nie ładuje wogóle
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zrób prntscr schematu ładowania i płyty głównej bo nie mam pod ręką serwisówki. To może uda nam się zlokalizować usterkę.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Układ z2200 odpowiedzialny jest za informacje o podłączeniu ładowarki. W ładowarce piny D+ i D+ są zwarte. Jest to informacja o tym że podłączona jest ładowarka, a nie kabel usb umożliwiając transfer danych. W tym przypadku raczej wykluczyłbym z2200. Jeśli telefon nie był zalany, ładowarka na 100% sprawna to trzeba po kolei sprawdzić tor ładowania. Inaczej się do tego nie dojdzie ;] SE x8 - Nie ładuje wogóle A więc miernik w dłoń i do roboty ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Może poczytaj mój jeden temat dot. X10. Może coś ci rozjaśni ;] https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053754.html
  • Poziom 8  
    ładowarka jest na 100% sprawna bo ładuje inny telefon.
    kabel do usb też sprawny bo telefon łączy się z PC można aktualizować soft, jest komunikacja.
    A może ta cewka nie krosuje D+ i D- ? i dlatego tel nie wykrywa ładowania?
    nie mam pomysłu bo od VBUS do N1350 to za wiele elementów nie ma ;/
  • Poziom 24  
    Jeśli wylutujesz tą cewkę i zewrzesz możesz sprawdzić czy nie jest uszkodzony układ n1500. Jednak jeśli ją wylutujesz, nie będziesz miał komunikacji po usb. Jeśli to nie pomoże to trzeba szukać dalej i raczej bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia nic nie zrobisz z układem N1500.