Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K50AF - instalacja Win7 zatrzymuje sie przy "konczenie instalacji"

bjks88 02 Lis 2012 01:56 1554 2
  • #1 02 Lis 2012 01:56
    bjks88
    Poziom 10  

Mam taki problem, na rzeczonym laptopie próbuję zainstalować Windowsa 7. Wszystko ładnie leci, do momentu po pierwszym resecie, zatrzymuje się instalacja przy "kończenie instalacji", dysk mieli i nic się nie dzieje. Próbowałem wszystkiego co znalazło google, podłączałem drugi monitor, sprawdzałem dysk, przestawiałem AHCI na Native IDE w biosie, ściągnąłem ze strony asusa sterowniki AMD AHCI, ale gdy dorzucam je przy wyborze partycji wychodzi błąd ,że na żadnej partycji nie można zainstalować systemu. Nie mam już pomysłu, XP normalnie się zainstalował, ale chciałem postawić 7 na tym lapku. Ma ktoś jakieś rady?

0 2
  • #2 02 Lis 2012 16:24
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Windows 7 obsługuje dyski sata i nie trzeba nic dogrywać, ani przestawiać w biosie trybów dysku na IDE.
    Pokaż smart dysku.

0
  • #3 04 Lis 2012 21:27
    bjks88
    Poziom 10  

Dopiero teraz sobie przypomniałem o temacie. Zeskanowałem dysk kilkoma programami z Hiren's Boot CD i wyszło ,że dysk jest w świetnym stanie. Metodą prób i błędów udało mi się 7 zainstalować. Udało mi się po przełączeniu trybu na Native IDE. Mielił z półtorej godziny ale w końcu się odwiesił i dokończył instalację. Gdyby ktoś miał podobny problem - najlepiej przestawić dysk na IDE, po restarcie wyciągnąć nośnik instalacyjny i zostawić komputer na noc :)

0