Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra WZT Helids TC 500 - Obraz który długo się rozświetlna

Socket462 02 Nov 2012 08:03 1029 6
    Socket462
    Level 11  
    Witam w moim polskim telewizorku jest problem z długim rozświetlaniem się obrazu musi pochodzić ze 20 minut by się rozświetlić i z ostrością obrazu nie idzie wyregulować na idealnie.Pomyślałem sobie że może wystarczy wymienić jakiś rezystor lub kondensator albo coś przeczyścić wyregulować dlatego pisze na forum żeby ktoś mnie naprowadził na przyczynę a ja bym sobie ją wyeliminował.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    KMal
    Level 34  
    Witam.
    Może by ktoś pomógł, ja w tym okresie znałem i naprawiałem wszystkie te telewizory typu TC500. Znam TC500 - Helios, Jowisz, Syriusz, ale pierwszy raz słyszę o TV <Unitra WZT Helids TC 500>.
    LeDy
    Level 43  
    Socket462 wrote:
    Witam w moim polskim telewizorku jest problem z długim rozświetlaniem się obrazu musi pochodzić ze 20 minut by się rozświetlić i z ostrością obrazu nie idzie wyregulować na idealnie.Pomyślałem sobie że może wystarczy wymienić jakiś rezystor lub kondensator albo coś przeczyścić wyregulować dlatego pisze na forum żeby ktoś mnie naprowadził na przyczynę a ja bym sobie ją wyeliminował.
    Twoje tematy to Polonez, Poldek itp. Myślisz, że to to samo co TV? Od tego są serwisy RTV. A ten dział CRT to chyba tak dla jaj?
    Socket462
    Level 11  
    Unitra WZT HELIDS TC 500 tak pisze na telewizorze, a zamiast się czepiać za nie ten dział to było przenieść lub donieść administracji a nie samemu się wpierdzielać
    Serwis1

Level 23  
    Jak chcesz tam coś przeczyścić to najlepiej napis Helids czyść tak długo aż zmieni się na Helios.
    Co do usterki to trzeba sprawdzić w układzie S1, S2 i TPN
    KMal
    Level 34  
    Chłopie nie ma i nie było czegoś takiego jak HeliDs - zrób zdjęcie i wstaw - chyba, że wcześniej ten temat wyląduje w koszu.

Może mu jeszcze żarzenie w cokole nie kontaktować - często tak się działo.
    LeDy
    Level 43  
    To jeszcze sprawdź MW , drogę od TR503 do niego oraz A56-... .
    Za opóźnienie.. odpowiada US202.