Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena pokojowa? Wrocław

02 Lis 2012 09:09 4758 7
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 42  
    Nie masz możliwości zamontować zewnętrzną antenę?
    Te dwie są nic nie warte.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Właśnie nie bardzo mogę na zewnątrz ;/
  • Poziom 42  
    Wrocław to dość specyficzne miasto. Obecnie dwa muxy nadają ze Ślęzy a jeden z Żorawiny. Nie wiem jak to będzie w kwietniu kiedy wyłączą analog ale raczej wszystkie 3 muxy będą nadawane ze Ślęzy.

Czy posiadasz jakąkolwiek antenę lub chociaż sam kabel koncentryczny?

Administrator nie zezwala na montaż zewnętrznej anteny czy po prostu nie wiesz jak to zrobić?

Jeśli masz "widok" na nadajnik antenę nie musisz montować na dachu tylko w oknie jak ja.

• Poziom 9  
    Raz to,że w oknie chyba nie da rady,bo podobno analogu nie odbierało. Na dach sama nie wejdę,a szczerze móiąc nie mam nikogo,kto by tam wszedł(taka samotna istota ze mnie:D). Moje okolice to Wyszynskiego. Koleżanka w jednostce wojsakowej,w tych lasach przy Czajkowskiego ma pokojową i odbiera,może bez szału,ale da sie ogladac. Dlatego zastanawiałam się ,czy u mnie tez da rade.
  • Poziom 42  
    Piszesz o analogu. Wyłączą go za pół roku i wtedy zostaje tylko DVB-T.
    Rozumiem że ciężko kobiecie z tym podołać jednak zanim cokolwiek trzeba będzie zrobić musisz ustalić kilka rzeczy.

Jak wygląda widoczność na nadajnik?
    Pobieżne określenie "okolice" to za mało.

Jeśli nie wiesz w którą stronę jest nadajnik na Ślęży to też nie problem - pomogę to określić.

Piszę to wszytko aby doradzić najlepszą opcję - może się uda z pokojową anteną.

PS. Tam gdzie mieszkasz masz może strych?
  • Poziom 9  
    Mam strych. 3 pietro. Wg mapy googla pokazuje do 15km od Ślęży ,północny zachod.
  • Poziom 42  
    Antena może być na strychu.

Tu masz zdjęcie z zaznaczoną lokalizacją z ul. Wyszyńskiego.
    Precyzja tu żadna bo nie wiadomo który to Twój dom.

Chodzi o to czy antena będzie miała widok na nadajnik czy nie.