Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 46cali+ i obsługa dlna (nie 3D)

Szoszon 02 Lis 2012 10:20 1704 14
  • #1 02 Lis 2012 10:20
    Szoszon
    Poziom 13  

Witam serdecznie.
    Chciałbym Was zapytać o opinię ... jaki telewizor na teraz kupić z obsługą dlna , chciałbym bezpośrednio na telewizorku bez problemów odtwarzać z domowego serwera (dysku sieciowego NAS) filmy , muzykę i zdjęcia... to moje podstawowe kryterium :)

Fundusze - do 3 000 zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4mx5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3m-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bardziej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - za telewizorem (okno obok telewizorka)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - DLNA , może skype
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - DVB-T
    10 .Jakie urządzenia? antena - DVB-T
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4 godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie wiem co lepsze
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - różne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - jak będzie okazja
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zamierzam grać na konsoli
    16. Preferencje co do marki? - brak
    17. Preferencje co do wielkości? coś około 46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? szybkość przełączania kanałów ... ciemny obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie ... bez 3d

Proszę o poradę :)

0 14
  • #3 02 Lis 2012 12:17
    Szoszon
    Poziom 13  

Dzięki za linki ... przeanalizuję :)
    A czy model samsunga spełni moje oczekiwania ? UE46ES5700S ?
    Ma ktoś z Was wyżej wymienione modele i mógłby się podzielić opinią ?

0
  • #4 02 Lis 2012 12:51
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

szczególnie przeanalizuj ten syf który wypuścił czyli 5507/5007 z matryca szajsunga

http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-40pfl5507h-p12906/test.html

Czytasz recenzje super tv na matrycy od sharpa a tu philips leci wiadomo gdzie i wstawia matryce od szajsunga. Noty lecą w dół jak i zadowolenie konsumentów ale i tak philips jedzie na recenzjach wersji z matryca sharpa i łapie jeleni ;)

0
  • #5 02 Lis 2012 13:11
    Szoszon
    Poziom 13  

Czyli co ? Philips to już nie ten sam co w artykułe ? wszystkiej już mają matryce samsunga ? pytam ponieważ niestety nie umiem angielskiego :(

A tak apropo @LOCOLOCO w opisach telewizorów jest napisane że to 3D .. ja nie chciałem takich .. wystarczy 2D ... mam problemy z wzrokiem więc i tak nie będę widział obrazu 3D :)

0
  • #6 02 Lis 2012 15:25
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

Obecnie we wszystkich dobrych tv masz 3d czy tego chcesz czy nie. Po prostu nie będziesz używał a z czasem pewnie się przekonasz ;)

to oznacza, że locoloc w swoim teście mega pozytywnym testował philipsa na matrycy sharpa który zdobył uznanie użytkowników. Od lata philips w tym modelu stosuje matryce samsunga która jest syfem w porównaniu do poprzedniej sharpa.

Masz w teście zdjęcia porównawcze a najlepiej zainstaluj google chrome i Ci przetłumaczy :)

Jednym słowem redakcja digitalversus dała philipsowi 5507/5007 z matrycą sharpa maksymalne 5 gwiazdek i niestety musieli tę ocenę zweryfikować w stosunku do syfu na matrycy szajsunga. Dlatego tez ocena spadła z 5 gwiazdek na 3.

Nie znajdziesz już tego modelu na matrycy sharpa a sprzedawcy walą głupa, że nie ma różnicy co jest oczywiście bzdurą.

Opinii chętnie wysłucham ponieważ zwiększyłem mój budżet i szukam takiego tv jak Ty tylko, że do około 3500zł.

0
  • #7 02 Lis 2012 17:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dla mnie śmieszna sprawa - bo sama matryca to jak podwozie które masz w Oplu, Volvo czy innym samochodzie. Nie znam intencji Digitalwersus.
    Ja je postawiłem obok siebie i różnić nie ma.
    Koledze powyżej zaproponowałem układ gdzie - ten co ma rację dostaje telewizor Philipsa gratis - to stchórzył !!!
    Wymiękł i dalej wpisuje to o czym nie ma bladego pojęcia i nigdy nie widział na własne oczy - to takie swojskie....

Od lat Philips stosuje różne matryce, bo nie jest producentem matryc.
    Od lat tylko Philips otrzymuje nagrodę EISA dla najlepszego telewizora w Europie.

Możesz kupować spokojnie Philipsa , Panasonica, Toshibę, Samsunga,
    Jeśli masz wątpliwości to poproś o prezentacje telewizorów w domu i nie przejmuj się oszołomami co to wiedzą a widzieli .

Zapytaj jak było na księżycu to też opowiedzą że extra - chociaż nigdy tam nie byli.

0
  • #9 04 Lis 2012 09:51
    Szoszon
    Poziom 13  

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ... chyba się jednak zdecyduję na tego philipsa , pozdrawiam

Jeszcze o jedno chciałbym zapytać .. jako laik w temacie ... jeśli kupię telewizor 3D nie będę musiał przynim siedzieć cały czas w okularach ? można przełączyć go w 2d i będzie ok ?

0
  • #10 04 Lis 2012 10:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

On działa w 2D i jak chcesz oglądać 3D , musisz go przełączyć. Więc bez obaw.

0
  • #11 04 Lis 2012 18:48
    Szoszon
    Poziom 13  

Już zgłupiałem po aukcjach na alledrogo .... ten philips o którym pisałeś @LOCOLOCOjest 3 D czy nie ?

0
  • #12 04 Lis 2012 21:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 46PFL 5507 jest z 3D , Philips 46PFL 5007 jest bez 3D.
    Ale różnica cenowa 100 zł i obydwa mieszczą się w Twojej klasie.

0
  • #13 05 Lis 2012 07:16
    Szoszon
    Poziom 13  

Dzięki po raz kolejny za pomoc ... jedno jeszcze miałbym pytanie , odnośnie telewizora Philips 46PFL 5507 (skoro tak mała róznica w cenie , a można oglądać 2d) , to może tego bym kupił :)
    Jakie okulary do tego należałoby kupić/dokupić ? może są w zestawie ? to aktywne czy pasywne (i tak nie wiem o co biega , ale doczytam) :) ?

0
  • #14 05 Lis 2012 12:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Okulary są oddzielnie i kosztują 120 zł - aktywne. Czyli będziesz miał obra full hd 3D.

0
  • #15 05 Lis 2012 12:21
    Szoszon
    Poziom 13  

Dzięki .... pomogłeś mi bardzo :) pozdrawiam

0