Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIWI 1132 - Podłączenie do instalacji 4 żyłowej

02 Lis 2012 11:06 4884 15
  • Poziom 11  
    Witam,
    zakupiłem domofon jak w temacie: MIWI 1132, ale nie mogę sobie poradzić z podłączeniem.

Zgodnie z tematem z tego forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1073425.html
    po dodatkowym zwarciu zacisków 2 i 9 próbowałem odnaleźć żyłę słuchawki po kolei łącząc przewody na wszystkich możliwych kombinacjach do zacisków 1 i 6. W jednej kombinacji występowało nieustanne otwieranie rygla. Nie wiem czy mi się zdawało, ale przy tej kombinacji oprócz tego, że słyszałem otwieranie z klatki, słyszałem również buczenie otwierania w słuchawce.
    Przy rozwarciu zacisków 2 i 9 na tych samych przewodach był ten sam efekt. Natomiast stykając te dwa przewody bez udziału unifonu rygiel się otwiera.
    Dodam, że fabrycznie w tym unifonie są zwarte zaciski: 6 i 10.

Z tego co pamiętam, stary domofon był podłączony tylko do dwóch przewodów, ale ręki sobie nie dam uciąć, a niestety zdjęcia nie zrobiłem.

Z góry dzięki za wszelkie rady.
  • Pomocny dla użytkowników
    ulr1ch napisał:

Z tego co pamiętam, stary domofon był podłączony tylko do dwóch przewodów, ale ręki sobie nie dam uciąć, a niestety zdjęcia nie zrobiłem.

Jeżeli tak właśnie było, to nic nie wykombinujesz z tym nowym. Musisz z zakupić inny rodzaj unifonu.
  • Poziom 17  
    Najprawdopodobniej jeżeli to były 2 żyły to masz domofon Cyfral, musiałbyś zrobić fotkę panela zewnętrznego.
  • Poziom 11  
    Tak, na panelu zewnętrzym jest logo Cyfral.
    Jak z tych 4 przewodów wybrać 2 do podłączenia? Czy metodą prób i błędów przy podłączeniu mogę uszkodzić domofon?
  • Pomocny dla użytkowników
    Unifon Urmet 1132 jest do systemów analogowych 4, 5 lub 6 żyłowych.
    Nie da się go podłączyć do systemu dwużyłowego. Do tych systemów są inne unifony. Systemie dwużyłowy jest podobny do telefonu stacjonarnego, gdzie też wszystko działa na dwóch żyłach.
    W systemie 4 i więcej żyłowym (jak twój nowy unifon) wywołanie ma swoją żyłę, mikrofon podobnie jak i słuchawka. Do tego żyła masy i ewentualnie 2 żyły do zamka.
    Jak widzisz, to nie może ze sobą współpracować.
  • Poziom 11  
    Przepraszam, że wprowdziłem w błąd. Zakupiłem domofon cyfrowy na dwie żyły. Teraz muszę odpowiednio go połączyć przy tej instalacji. Niestety nie posiadam miernika. Czy metodą prób i błędów nie uszkodzę domofonu?
  • Specjalista Domofony
    Jeżeli kupiłeś właściwy unifon (do systemu Cyfral) to nic nie uszkodzisz medodą prób i błędów. Właściwe żyły bez miernika znajdziesz wtedy, gdy zwierając je do siebie na dole będzie się załączał elektrozaczep. Wtedy pozostaje tylko własciwa polaryzacja - raz w jedną raz w drugą.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    Upss, nie zdawałem sobie sprawy, że cyfrowe domofony niekonieczni mogą być takie same.
    Ja mam coś, co wygląda identycznie jak tu:
    ZABRONONY LINK czyli Proel PC255.
    Czy będzie to się nadawać do Cyfrala?
    Moderowany przez Tracer2:

Linki do sklepów są zakazane.

• Specjalista Domofony
    Kolego, przeszedłeś drogę od domofonu anologowego wielożyłowego (1132) przez Cyfral dwużyłowy do domofonu cyfrowego. Musisz się zdecydować jaki masz zamontowany system w bramie, bo nikt tu nie jest w stanie zdalnie tego podać. Najlepiej wstaw zdjęcie kasety na dole i/lub zdjęcie unifonu jaki mają sąsiedzi, ale nie zdjęcie ściągnięte z sieci tylko faktyczne zrobione przez Ciebie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    Witam,
    zamieszczam zdjęcie kaset domofonowej z klatki. Proszę o informację, czy domofon PC255 Proel będzie odpowiedni do tego systemu.
    MIWI 1132 - Podłączenie do instalacji 4 żyłowej
  • Poziom 11  
    No niestety :/
    Czy mogę prosić informację jaka to jest centrala domofonowa? Domofon, który Pan podał działa z centralami: CYFRAL typ TD3, TD4 i TD6; TD1, TD2, TD6 B
  • Poziom 11  
    Ircys, na stronie, którą podałeś unifon KAJ pasuje do innych centrali niż domofon SLIM, który zamierzam kupić.
    KAJ: TD3, TD4 i TD6; TD1, TD2, TD6 B
    SLIM: TD3, TD4, TD6; CC-1000/1500

Czy po zdjęciu jesteś w stanie określić, że SLIM będzie pasował?
    Pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    ulr1ch napisał:
    Ircys, na stronie, którą podałeś unifon KAJ pasuje do innych centrali niż domofon SLIM, który zamierzam kupić.
    KAJ: TD3, TD4 i TD6; TD1, TD2, TD6 B
    SLIM: TD3, TD4, TD6; CC-1000/1500
    Czy po zdjęciu jesteś w stanie określić, że SLIM będzie pasował?
    Pozdrawiam

Nie, bo w środku może być też centralka TD2.
    Jak otworzysz kasetę i zrobisz zdjęcie centralki to wtedy mogę odpowiedzieć na 100%.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    Niestety możliwości rozkręcenia nie mam, także zakupiłem unifon KAJ i czekam na przesyłkę. Dzięki za szybkie i rzetelne odpowiedzi