Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E232 reset chipa zliczającego i pamięć

31 Sty 2005 22:44 14787 14
  • Poziom 2  
    1.Czy da się zresetować chip zliczający w kartridżu startowym (1500 stron) Lexmarka E232?
    2. Jeżeli nie to czy i gdzie da się kupić toner który nie ma limitu wydrukowanych stron i można go wielokrotnie napełniać ?
    3. Jakich modułów pamięci należy użyć do tej drukarki (im tańsze tym lepsze). Czy pasują jakieś standardowe pamięci komputerowe?
  • Poziom 2  
    Cóż odpowiem sobie sam:
    Cytat:
    1.Czy da się zresetować chip zliczający w kartridżu startowym (1500 stron) Lexmarka E232?

Da się potrzebny jest programator EPROM i "pełny" chip na wzór, ale koszt sprzętu przekracza cenę tonera bez chipa (patrz dalej)
    Cytat:
    2. Jeżeli nie to czy i gdzie da się kupić toner który nie ma limitu wydrukowanych stron i można go wielokrotnie napełniać ?

2. Da się kupić coś takiego orginalna kaseta lexmarka do wielokrotnego napełniania ma symbol 12A8300 i można dostać go w kilku polskich sklepach internetowych i prawie każdym niemieckim. Problemen jest cena kosztuje toto 450PLN z VATem czyli tyle co połowa mojej drukarki :-(. Zato napewno można go napełniać ile wlezie (czytaj aż kaseta na toner się zużyje ponoć 20000 stron)
    Cytat:
    3. Jakich modułów pamięci należy użyć do tej drukarki (im tańsze tym lepsze). Czy pasują jakieś standardowe pamięci komputerowe?

3. Narazie znalazłem tylko zamienniki Kingstona ale pieruńsko drogie 270PLN za 64MB. Ale po oględzinach slotu pamięci w drukarce chcę spróbować ze standardowymi EDO RAM
  • Poziom 31  
    NIezle Keton, potrafiles sam znalezc info;-). Mozesz podpowiedziec...moze wiesz...czy wszystkie tusze lexmarka maja owe chipy zliczajace? Gdzie szukac tych informacji? Dzieki serdeczne...;-)
    Pozdrawiam.Arek
  • Specjalista - kserokopiarki
    HEJ ! Ja się tylko podczepiam pod temat bo klient mi się pytał o regenerację LEXMARK OPTRA E 321 i 323. Czy tam jakiś sposób na kasowanie tego ustrojstwa jest i czy jest kartridż o dużej pojemności który można do bólu napełniać ?

C.
  • Poziom 2  
    Nie wiem czy wszystko co napisał keton jest prawdą. Dopiero co kupiłem
    taką drukarkę i bardzo mnie ten chip zdenerwował. Mam też HP 1010 i tam nie ma chipa. Dlatego długo szperałem w internecje i nie jestem przekonany, że kartridge 12A8300 nie ma chipa. Różnie o tym piszą znalazłem nawet instrukcję po angielsku jak się regeneruje ten toner i tam jest napisane, że ma chip, który należy wymienić. Proszę o pomoc może ktoś widział już na własne oczy ten kartridge.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Ale mi tani...., w avo lub w ravenie znajdziesz dużo taniej, sam korzystam i wszystko ok.
  • Poziom 11  
    tam chyba trzeba byc zalogowanym zeby sprawdzic ceny? Co do tych chipów to przegięcie pałki powinny być o połowę tansze albo tak jak jest i sie nie blokować : )

Ciekaw jestem czy kaseta do Lexmarka E232 12A8300 ma chip który się blokuje?

na allegro można dostac tez chipy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54140304
  • Poziom 40  
    dołacze sie do postu co prawda jest on stary ale mam ten sam problem potrzebuje wsad do czipa zliczajacego ilosc kopii drukarka lezmark 323
    ( oczywiscie zalezy mi na takim abym zresetowac jego pamiec )
  • Poziom 13  
    Najlepiej sczytać z nowego toneru, który jeszcze nie był w drukarce
  • Poziom 40  
    no wlasnie o to chodzi jakbym mial nowy toner to niepisal bym tego postu
  • Poziom 17  
    czy do tej pory coś się ruszyło w temacie?
    potrzebuję zregenerować toner lexmarka e232...
    czy jest gdzieś dostępny wsad do chipa w tym modelu?