Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przełącznik do kabla audio

Abstynent 02 Nov 2012 12:26 2007 3
Altium Designer Computer Controls
    Abstynent
    Level 9  
    Witam. Posiadam jeden zestaw głośników, który zwykle jest podłączony pod komputer stacjonarny. Chciałbym zrobić sobie 'przełącznik', który umożliwiłby mi przełączenie wejścia audio z komputera na laptop. Istnieje jakiś sposób na zrobienie takowego urządzenia?
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    kpodstawa
    Level 33  
    Jeżeli nie chcesz kupić gotowca, a umiesz majsterkować - głównie lutować, to oczywiście stykowy przełącznik audio zrobisz samodzielnie. Zakładam, że chodzi o typowe głośniki aktywne stereo z wtykiem Mini-Jack 3,5 mm.

Potrzeba do tego 3 gniazdka Mini-Jack Stereo i przełącznik dwubiegunowy co najmniej dwupozycyjny oraz jakieś pudełko na obudowę. Wersje budowy styków - w zależności od konstrukcji nośnej - do druku (płytka drukowana, np. uniwersalna) lub do kabli (konstrukcją nośną będzie obudowa).

Jeżeli zastosujesz przełącznik trójpozycyjny ze stanem neutralnym, to wtedy będziesz mógł odłączać głośniki w ogóle od źródeł sygnału. Potem narysuj schemat połączeń i zmontuj według niego. Głośniki dołączysz do wspólnego wyjścia, a sygnały z komputerów do poszczególnych wejść. Oczywiście taki przełącznik może generować trzaski w głośnikach podczas przełączania.

Można pokombinowac z połączeniem obu komputerów jednym kablem i przełączenia robić w systemowych regulatorach. Np. wyjście Audio-Out jednego komputera do wejścia Line-In drugiego. Udostępniając zdalnie pulpity możesz wszystko robić programowo przy jednej konsoli.

Tak zrozumiałem Twój problem - jeżeli źle zrozumiałem, to niechaj Szanowna Administracja wyrzuci moją pisaninę na śmietnik.

Krzysztof Podstawa
    Abstynent
    Level 9  
    Nie jestem zaznajomiony z elektroniką, więc nie mam pojęcia co miałbym nadrukować na płytce drukowanej (rozumiem, że chodzi o taką z laminatu). Poczytałem trochę jak ową płytkę się wykonuje, ale jak już wspomniałem nie wiem co miałbym na nią nanieść.
    Móglibyście dać mi jakieś wskazówki ew. namiary na jakąś lekturę związaną z tym nadrukiem?