Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1300zł, którą można tanio serwisować.

02 Lis 2012 13:59 28650 67
  • Poziom 14  
    Przymierzam się do zakupu pralki, niestety kompletnie nie wiem co wybrać (im więcej szukam tym mniej wiem :) ).
    Rodzina 5 osobowa na wsi, pranie praktycznie codziennie, zdarzają się mocno zabrudzone ubrania robocze.
    Jakie marki są godne polecenia ?
    Kryteria na jakich mi zależy to:
    -niska awaryjność
    -łatwość naprawy + tanie i dostępne części
    -rozbieralny bęben (wymienne łożyska)
    - pojemność najlepiej 6 lub 7kg
    -cena najlepiej <1300zł (chyba, że wato dać za jakiś konkretny model trochę więcej)
    -ładowana od przodu
    - dopieranie silnie zabrudzonych ubrań

Rzeczy na które mi nie przeszkadzają:
    -głośność
    -pobór wody
    - wielkość

Modele które znalazłem w sklepach na miejscu:
    whirpool awo/c 61010
    amica awa510d
    beko wmb 71031 ptm
    gorenje wa 60149
    panasonic na107vc4wgn
    hotpoint ariston wmsf 602eu
    siemens w10b27rpl
    elektrolux ewp1064tew
    LG f-1091qd
    samsung wf8602ngv
    beko wmb81281241
    whirpool awo/d 5720/p
    samsung wf1600nhw/xeo
    zanussi zwg 77100k
    indesit iwe 61251 eco(pl)
    whirpool awo/c 61200
    candy evo 1072d-s
    simens wm10a27apl
    gorenje wa60129
    hotpoint ariston wmd722b
    indesit iwe 6105
    whirpool awo5720/p
    siemens wm10a262pl
    whirpool awo/c 61010
    mastercook pfd1237
  • Poziom 20  
    Z wszystkich modeli polecam Gorenje serie WA lub Mastercooka
  • Poziom 14  
    Jak wygląda dostępność części gorenje?
    Jeśli w tej samej cenie to lepsze gorenje wa 60129, czy wa 60149 (różnią się tylko prędkością wirowania?)?
  • Poziom 13  
    Witam ciebie. od 10 lat naprawiam pralki i powiem ci ze wlasciwie nie ma znaczenia jaka marka bo wszystkie sie psuja po podobnym czasie. najczesciej po uplywie 5 lat. z tych wszystkich ktore wymieniles mi najbardziej do gustu przypadla Candy grando EVo 1072 d sam taka posiadam i musze przyznac ze sobie chwale . mam ja juz 6 mies. tak wiec ta moge ci polecic jako serwisant i jako przecietny uzytkownik. co prawda jest ona dosyc glosna ale piszesz ze ci to nie przeszkadza wiec ok . szczegolnie rewelacyjny jest program 44 min . swietnie pierze. zawsze z niego korzystam. :) jeszcze bym rozwazyl panasonica. ale z nimi nie mam stycznosci tak jak z candy. pozdrawiam i napisz jaka wybrales
  • Poziom 18  
    Szerokim łukiem omijaj Samsunga, polecić mogę BOSCH z serii WAE na przykład
  • Poziom 13  
    -wioletta92-nie zgodzę sie z Tobą. ja na co dzień naprawiam pralki i musze przyznać ze i samsung i lg są przyzwoite. Na jakiej podstawie odradzasz samsunga??
  • Poziom 18  
    Wcale nie musisz się ze mną zgadzać. Jeden woli żonę, drugi teściową. Z wszystkich autoryzacji jakie posiada nasz serwis autoryzowany (między innymi BOSCH, SIEMENS, AEG, Electrolux, Beko) Samsung psuje się najczęściej. Mówimy o Samsungu AGD. Poza tym współpraca z tą marką wygląda beznadziejnie. Nie będę rozpisywać się o szczegółach, bo prostego klienta, który chce dokonać zakupu to nie interesuje.
  • Poziom 13  
    wioletta92 ty prowadzisz wlasny serwis? a co powiesz w takim razie o beko ? :) według mnie firma godna uwagi. a ty co powiesz? pytam bo chce poznać opinie innych serwisantów
  • Poziom 18  
    Nie prowadzę serwisu, tylko w nim pracuję. Jestem technikiem serwisu. Jeśli chodzi o Beko, to firma też godna uwagi i przede wszystkim niedroga i prosta oraz tania w naprawach. Produkują sprzęt dla Amiki i wypuszczają z ich logo. Amicę przecież przejął wspomniany i nielubiany przeze mnie Samsung. Zawsze byłem zdania, że przy zakupie urządzenia trzeba patrzeć na jakość serwisu. Jeśli producent typu Samsung nie zapewnia serwisowi odpowiedniego wsparcia, to trudno żeby serwis coś od siebie dokładał. Inwestują tylko w nagrody dla sklepów i serwisantów, którzy najwięcej sprzętu marki Samsung polecili. Idź do jakiegoś dużego sklepu sieciowego i zapytaj "doradcę" co kupić. Znasz odpowiedź? Nie podoba mi się że uprawiają politykę koncernów farmaceutycznych. Jak czuje się serwisant, który jedzie na naprawę pralki, która nie chce wirować z racji niewyważenia wsadu, a klient dzwoni na infolinię i tam mówią mu że jak włoży dywanik z łazienki to też musi wywirować. Sami nie znają swojego sprzętu i nie mają serwisu fabrycznego czepiają się nieczytelnych fotografii karty gwarancyjnej, bądź nie do końca wypełnionych. Zamiast wydawać kasę na nagrody, niech przeprowadzą szkolenia dla sprzedawców pt: jak poprawnie wypełnić kartę gwarancyjną, bo jeśli jest niepoprawnie wypełniona to nam wstrzymują rozliczanie takich zleceń. To jak można zachwalać taką markę?
  • Poziom 15  
    Witam szanownych kolegów i koleżanki, odradzam zakup jakiegokolwiek modelu pralki produkowanego obecnie, no chyba że jakiś wysoki model bo w tych z niższej półki nie ma mowy o rozbieralnym bębnie a o krzyżaku z łożyskami już nawet nie ma co marzyć, tak szczerze wolałbym już jakiegoś starego boscha (broń boże maxx z polskiego rynku) albo najlepiej jakiś starszy elektrolux lub siemens z włoskich ewentualnie ariston lub indesit (ten sam producent pod inną nazwą), polecam maturę albo osławioną miele, pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Wiol..92 :D no to teraz powiedzialas Beko produkuje dla Amici :D skad ty masz takie informacje xD ? jesli juz to samsung dla amici . ale beko nie ma nic z amica wspolnego pozdrawiam. a i zgodze sie z kolega ze wszystko obecnie jest teraz slabsze. ale jak juz wspomnialem mam candy i sobie chwale
  • Poziom 15  
    Witam, kolego słabsze to chyba trochę delikatnie powiedziane, a odnośnie candy robiłem ostatnio grand6, zaraz po gwarancji padła pompa wody a kolejno triak oraz rezystor smd 100 omów w jego sterowaniu - polecam jego wymianę tylko radzę uczulić sąsiadów żeby nie dzwonili na niebieską linię, ogólnie Candy nie są złe w starszych modelach producent przykładał sporą wagę do staranności wykonania no i wzornictwo zawsze było na czasie, co do kultury pracy to rzeczywiście są dosyć głośne, trochę niedopracowana sprawa tych wielkich drzwi może i trendy ale zdarzyło mi się że pralka wciągnęła skarpetę między drzwi a kołnierz, pozdrawiam
  • Poziom 18  
    gugu2 napisał:
    Wiol..92 :D no to teraz powiedzialas Beko produkuje dla Amici :D skad ty masz takie informacje xD ? jesli juz to samsung dla amici . ale beko nie ma nic z amica wspolnego pozdrawiam. a i zgodze sie z kolega ze wszystko obecnie jest teraz slabsze. ale jak juz wspomnialem mam candy i sobie chwale
    Tak, właśnie Beko produkuje pralki dla Amiki.
  • Poziom 15  
    Witam, całkiem możliwe a czy koleżanka również serwisuje pralki, pytam z ciekawości bo jeśli tak to pełen szacun, pozdrowienia
  • Poziom 18  
    gugu2 napisał:
    nie masz racji :) nie produkuja :)
    zachęcam do przeczytania artykułu ale to tylko wzmianka:
    http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/sekcja-strategie/lodowka-ze-stambulu,1286,1
    http://www.bankier.pl/forum/temat_plany-inwestycyjne-amici,9926630.html

Dodano po 2 [minuty]:

agdrtv napisał:
    Witam, całkiem możliwe a czy koleżanka również serwisuje pralki, pytam z ciekawości bo jeśli tak to pełen szacun, pozdrowienia
    Jeśli już to kolega i jak najbardziej pralki też serwisuję. Taki mam nick.
  • Poziom 9  
    Mam zamiar kupić pralkę bosch WAE 24464 Pl, co sądzicie o tej pralce ? A może inne propozycje.
  • Poziom 18  
    Bardzo porządny model pralki i moja ulubiona marka, łożyska wymienne. Spokojnie możesz brać.
  • Poziom 13  
    zgadzam sie z panem Wiola :D marta bierz spokojnie bosch to dobra firma chociaż jak już wspominałem marka jest drugorzedna sprawa przy zakupie pralki

Dodano po 3 [minuty]:

do agdrtv. looknij czy pralka jest podłaczona do gniazdka z uziemieniem a nie np. do przedluzacza zdazalo sie ze takie bledy amici wywalaly jak byly do przedluzacza podlaczone pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam, podziękowania dla wioletta92 i gugu2 Wasze wskazówki były trafne w 100%, wielkie dzięki, pozdrowienia
  • Poziom 9  
    No tak firma dobra, ale jaki jest ten model tzn. WAE 24464 PL. Bo czym więcej czytam w necie tym więcej "nie wiem".
  • Poziom 9  
    Wybrałam ten model, bo wydaje mi się, że dobry w tej cenie, ale może jest coś lepszego dlatego tylko pytam
  • Poziom 9  
    najlepiej kupić model znanych marek ponieważ one bardzo rzadko się psują

Dodano po 1 [minuty]:

polecam bosch ja taką użytkuje kilka lat i jak narazie nić się z nią nie dzieje
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam zamiar kupić pralkę bosch WLX 2048 KPL.
    Podobno model niemiecki.
    Czy to też model z tych z wymiennymi łożyskami?
    Czy ma jakieś ukryte wady/kwiatki?
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    To niedobrze :(

W takim razie spytam inaczej:
    które modele pralek o głebokości 40-46cm, wsad ok.5kg (min.4,5kg) polecacie?
    Jakoś tak uczuciowo związany jestem z Boschem i Electroluxem.
    Pozdrawiam