Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unifon urmet 1131 - brak wywołania

02 Lis 2012 15:25 3573 7
 • Poziom 10  
  Zasilacz EWD3L na płytce symbol EWD31k6 - kaseta zewn. na płytce symbol ELTCRAC PD2 słuchawka URMET1131-słyszalność tak od strony kasety jak i słuchawki w jak najlepszym porządku , tylko brak wywołania od strony kasety-co może być przyczyną?
 • Pomocny dla użytkowników
  Ten zasilacz ma wyjście SG - sygnał generatora. Wyjście to idzie na przycisk w kasecie i dalej (po przyciśnięciu) idzie do unifonu. To bardzo prosty obwód do sprawdzenia.
  Najpierw sprawdź czy w ogóle wychodzi z zasilacza. W tym celu weź jakąś słuchawkę lub mały głośniczek i podłącz jeden koniec do masy a drugi do tegoż wyjścia. Musi głośno dzwonić.
 • Poziom 10  
  Po podłączeniu głośnika do wyjść SG i masy w skrzynce zasilacza nic się nie dzieje.
 • Pomocny dla użytkowników
  W unifonie ta słuchawka, która służy do rozmowy, jest zarazem wykorzystywana jako przetwornik wywołania. Skoro przy prawidłowym podłączeniu nie słyszałeś wywołania, zaproponowałem sprawdzenie samego wyjścia z zasilacza (na krótko).
  Skoro nic nie słychać, to znaczy że jest jakieś uszkodzenie w samym zasilaczu.
 • Poziom 10  
  Który układ w zasilaczu jest generatorem dźwięku i czy można go jakoś reaktywować?
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Nie znam tego zasilacza, ale najczęściej jest to jakaś cyfrówka typu 4011 lub scalak typu UM66 (coś jak w kartkach dźwiękowych, tylko w obudowie jak tranzystor). Zawsze też możesz zastosować generator zewnętrzny i włączyć go między między plus i minus zasilania a jego wyjście dać w stronę kasety.
  Odnośnie naprawy zasilacza, to niekoniecznie układ scalony uległ uszkodzeniu. Czasem może toi być tylko tranzystor na jego wyjściu lub wręcz przerwa na jakimś elemencie. Obejrzyj dokładnie druk.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Dokładnie 4011N, sprawdź tranzystor T1 BC237, ewentualnie przerwy w druku. Dotknij zwilżonym palcem po stronie druku na wysokości tego scalaka i słuchaj w słuchawce czy nie przebija się sygnał generatora po obwodzie wzmacniacza m.cz
 • Poziom 10  
  Wymieniłem 4011N i wszystko zadziałało.Dzięki za pomoc.Zamykam temat.