Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

inteligenty dom PLC2011A0

02 Lis 2012 17:11 7095 16
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam mieszkanie, w którym buduje system inteligentnego domu na sterowniku PLC (PLC2011A0 i PLC2011B0). System oświetlenia i zasilania gniazd mam opanowany. Sterowanie kaloryferami mam za pomocą siłowników Honeywell.
    Ogrzewanie w mieszkaniu głównie – kaloryfery, mam jeszcze podłogowe w łazience wszystko za pomocą PLC2011B0. Mam jeszcze plan aby zamontować czujniki przy oknach tak aby przy otwartym oknie kaloryfery się zakręcały.
    Mam natomiast duży problem z żaluzjami. Nie mogę znaleźć takiego napędu, który obsługiwałby oprócz góra/dół to jeszcze obrót lameli.
    Czy ktoś zna taki napęd, który dawałby możliwość sterowania lamelami rolety jak i góra/dół z pomocą sterownika PLC? Jak ktoś jeszcze mógłby mi poradzić jaki siłownik do automatycznego uchylania okna.

Proszę o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Cytat:

Lamele mają żaluzje.

Oczywiście chodzi mi o żaluzje
    Cytat:

Każda żaluzja ma sterowanie lamelami.

Rozumiem że każdy napęd ma taką możliwość?
    Cytat:

...ale nie będzie, to działać jeśli nie ma możliwości podania impulsu w granicach 0,2-03s.

Niestety tego nie rozumiem.

W instrukcjach do sterowników żaluzji widziałem, że do mechanizmu prowadzone są trzy przewody (góra/dół) (oraz N), tak jak do rolet. Czy sterownik o zmianie kątu nachylenia lameli wysyła sygnał może zmodulowany, cyfrowy do mechanizmu? Skąd mechanizm wie że ma ruszać lamelami?
    Po prostu nie wiem czy można napięciowo na mechanizmie wymusić zmianę kątu nachylenia lameli? na dodatek góra/dół.
  • Poziom 10  
    Sterowanie wydaje się bardzo fanie, teraz pozostaje mi tylko pytanie czy PLC2011A0 to zrealizuje (czy da tak krótkie impulsy).
    Możesz mi jakiś silnik polecić czy to obojętne i wszystkie mają takie samo sterowanie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się teraz jak zrobić przycisk typu "wyjście z domu" i "wejście do domu".
    Tak sobie myśle czy da sie to zrobić tak że jeżeli mam więcej niż jeden PLC2011A0 i B0 to na każdym A0 zaprogramuje jedno wejście od którego zależne są wszystkie wyjście. Jednak w taki sposób aby zaprogramować A0 odpowiedzialny za oświetlenie, że oprócz pracy"normalnej" to kiedy na wejście będzie stan "wyjście z domu" to można wszystkie wyjście sterować np. kalendarzem słonecznym?
    Idea jest taka że jak jest "wyjście z domu" A0 w odpowiednich godzinach odsłania żaluzje, zapala, wyłącza światło (ogólnie symuluje obecność)
  • Poziom 10  
    Nie zabardzo rozumiem czemu wariacja na światło i rolety?
    Jak wychodzę z domu np. na tydzień to chciałbym aby o konkretnej godzinie włączało się światło, wieczorem zasłaniało żaluzję a rano odsłaniało (symulacja obecności)
  • Poziom 10  
    długo nie odpowiadałem ponieważ byłem na wyjeździe.
    Tak, codziennie wstaje o tej samej porze i codziennie chodzę do kibla o tej samej porze. Przykre, może. Sprawdzałem ten sterownik u znajomego, naprawdę warto. Świetna zabawka, a PLC2011C0 z obsługą listwy LEDowej - rewelacja.
  • Poziom 13  
    jach49 napisał:
    Witam,

Posiadam mieszkanie, w którym buduje system inteligentnego domu na sterowniku PLC (PLC2011A0 i PLC2011B0). System oświetlenia i zasilania gniazd mam opanowany.

Do sterowania oświetlenia musisz mieć PLC2011C0:

http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg

To mieszkanie jest na jednym A0 i jednym C0 bez alarmu. W C0 jest więcej też termoregulatorów, wyjść do sterowania rolet itp.
  • Poziom 2  
    Też jestem zafascynowany systemem inteligentnego domu na sterowniku PLC 2011A0.Buduję dom i mam zamiar zastosować to rozwiązanie,niemniej jednak choć producent pokazuje przykłady połączeń https://www.elektroda.pl/rtvforum/posting.php?mode=reply&t=2412436 nie wiem jak podłączyć ten sterownik do przekaźników bistabilnych np takiego przekaznik-bistabilny-pbm-01-zamel .Potrzebował bym schematu takiego podłączenia np jak to zrobić wykorzystując np; schemat nr4,nr7 z w/w strony.I jeszcze jedna sprawa ,ze schematów wynika że trzeba by było kłasć przewody pięcio żyłowe,czy ktoś widzi jak rozwiązać te połączenia na trzech lub czterech żyłach??Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Producent PLC jest bardzo pomocny i pomógł w znalezieniu rozwiązania.