Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Statecznik przeznaczony do świetlówki t5 39w a świetlówka 28w. Czy tak można

gpfoto 02 Nov 2012 18:20 3216 2
    gpfoto
    Level 10  
    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć, czy można podłączyć świetlówkę T5 o mocy 28 watt do statecznika przeznaczonego do świetlówek T5 39 watt.
    Chciałbym to zrobić, gdyż świetlówki 39 watowe są praktycznie niedostępne w moim mieście, natomiast 28 watowych jest spory wybór.
    Statecznik jest firmy EMC i jest na nim napisane:
    Statecznik elektroniczny T5 B39/1pf
    Typ świetlówki T5 39W
    Prąd wejściowy 0,19...0,17A
    Współczynnik mocy λ:0,98
    pod tym linkiem jest dokładny opis tego statecznika
    Pytałem o to w sklepie i sprzedawca twierdzi, że 39watt, to jest maksymalna moc jaką obsłuży ten statecznik, ale jak powiedział głowy nie daje za to, że bez żadnego ryzyka mogę podłączyć świetlówkę 28 watową. Osobiście mam wątpliwości, gdyż na stateczniku jest napisane 39 w a nie max 39w.
    Proszę o informację, czy faktycznie mój stateczni obsługuje każdą świetlówkę T5 do 39 wat, czy też tylko i wyłącznie świetlówki 39 watowe.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    neo62
    Level 16  
    Jest tylko do T5 39W. Jeżeli miał by działać z innymi świetlówkami to były by one wypisane na stateczniku.
    gpfoto
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Pamiętam, że kiedyś miałem w akwarium kilka stateczników i na każdym było napisane, że obsługują różne moce świetlówek, które były wymienione a na tym stateczniku podana jest tylko ta jedna moc 39 watt i to mnie właśnie zastanowiło.
    Zatem niestety pozostaje mi szukanie świetlówek 39 watowych

Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam