Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak te urządzenia mam podłączyć?

tdmc 02 Lis 2012 19:38 921 2
  • #1 02 Lis 2012 19:38
    tdmc
    Poziom 1  

Witam.
    Proszę o radę co powinienem zrobić, aby to wszystko miało "ręce i nogi" co dokupić, może inaczej podłączyć.
    Posiadam TV Samsung UE37D5500 oraz dekoder CP HD 5000. Ten dekoder jest podłączony do TV po przez kabel HDMI. Mam głośniki komputerowe 5.1, które są podłączone do TV po przez wejście słuchawkowe po przez AUX IN, też te głośniki są podłączone do komputera. Więc jak chcę korzystać z obu naraz tych urządzeń TV i komp to dźwięki się nakładają - ale nie w tym rzecz bo nigdy nie korzystam z obu naraz (chyba że są szczególne przypadki).

Chodzi mi o to, co mam uczynić, aby:
    -posłuchać radia bezpośrednio z dekodera CP bez włączania TV

Mam takie wrażenie, że dźwięk z TV (wejście słuchawkowe ) w tych głośnikach jest różniący się od dźwięku z komputera wtedy znać różnice w basach.

Czy da się jakoś wykorzystać te głośniki, po przez jakieś np. przejściówki.

Miałem sobie te głośniki podłączyć bezpośrednio do dekodera CP, ale wówczas zmuszony bym był do korzystania głośników telewizyjnych - a to już jest bardzo nie fajna sprawa.
    Proszę o radę dziękuję. Pozdrawiam

0 2
  • #2 02 Lis 2012 21:44
    Lee.LW
    Poziom 24  

Witam!
    Zamiast połączenia z telewizorem, połącz głośniki z dekoderem. Jeśli w czasie oglądania telewizji, nie chcesz korzystać z głośników telewizora, po prostu wycisz telewizor pilotem. Regulacja głośności jest na pilocie dekodera. Masz załatwiony problem słuchania radia bez włączania telewizora.
    Powyższe jest słuszne, jeśli nie korzystasz z wejścia antenowego telewizora.
    Pozdrawiam,
    Lee

0
  • #3 02 Lis 2012 23:35
    anmedia
    Poziom 39  

tdmc napisał:
    Proszę o radę co powinienem zrobić, aby to wszystko miało "ręce i nogi" co dokupić, może inaczej podłączyć.

Najlepszym rozwiazaniem byloby posiadanie amplitunera z wejsciami i wyjsciami. Ale o sie wiaze z dodatkowymi kosztami + normalne glosniki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo