Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z capture w VirtualDub

31 Sty 2005 23:43 2255 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio pożyczyłem sobie kamerkę, analoga od znajomego i chciałem pozgrywać co nieco na kompa. Niestety w trakcie zabawy w Virtual Dubie zmieniłem coś w menu format (tam gdzie zmienia sie rozdzielczość i kolory), zmieniłem chyba głębokość kolorów z 24 bit na jakiś inny shit. Gdy dałem ok to program zaczął zamulać i nie dał już od tej pory znaku życia ;) Teraz za każdym razem gdy włączam capture to program sie wiesz i nie da sie go nawet wyłączyc. W związku z tym mam pytanie czy da się jakoś poprzez usunięcie jakiegoś pliku przywrócić program do ustawień domyślych. Próbowałem już usunąć program z dysku i wrzucić nowszą wersję, niestety bez pozytywnego skutku. Byłbym wdzięczny za pomoc :sm28:
  • Poziom 42  
    Próbowałeś wejść do Capture przy odłączonej kamerze?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    nie musialem z tego jeszcze korzystac (dlatego nie sprawdzalem) ale:

w katalogu z plikami VirtualDuba jest 'AuxSetup.exe'

odpal go i daj na 'Remove' -> Remove personalized VirtualDub settings for all users from the Registry.

jak nie to bedziemy dalej kombinowac
  • Poziom 10  
    niestety nie pomogło :(
    wydaje mi się że problem może tkwić w jakimś pliku odpowiedzialnym za coś takiego jak Microsoft WMD Image Capture (Win 32) (Vfw) ponieważ gdy sciągnąłem najnowszą wersję Virtual Dub'a (1.6.3) i dałem opcję capture to program wciąż działa ( w starszej wersji automatycznie sie wieszał i nawet nie dało sie go wyłączyć przy pomocy menedzera zadań) ale gdy wchodzę w opcje Device -> 0 Microsoft.... który właśnie jest odpowiedzialny za odbieranie obrazu z kamery (tak mi się przynajmniej wydaje bo dwie pozostałe opcje tego nie robią) to sytuacja sie powtarza czyli program nie odpowiada. Myślałem nad usunięciem pliku odpowiedzialnego właśnie za ten Microsofr Image Capture i zgranie z kądś nowego ale nie wiem czy nie bedzie to miało jakiegos poważnego wpływu na działanie systemu, a co ważniejsze nie wiem czy usunę odpowiedni plik ;)
    P.S. Spojrzałem teraz na możliwe opcje formatu (w Set Custom Format) i wydaje mi sie że w poprzedniej wersji zmieniłem opcję Data Format: 24 bit RGB na I420. I od tego momentu niestety nic nie moge sobie porobić. Niestety w starej wersji nie ma gdzie cofnąć tych zmian ponieważ opcja ta była dostępna tylko w Capture który sie wiesza po uruchomieniu, a w nowej wesji trzeba najpierw ustawić Device na 0 microsoft aby wprowadzenie zmian było możliwe (gdy są ustawione inne wyskakuje Capture device does not support video format).
    Więcej się chyba nie da opisać ;)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    rozwiazanie jest troche dziwne ale dziala

odpal jakis film moze byc divix i wcisnij pauze, zminimalizuj program

teraz
    wlacz virtualduba i bedzie dzialac

(jak zamkniesz ten film w divixie to virtualdub moze przestac dzialac)

te dziwne rzeczy spowodowane sa wraperem wdm > vfw od M$
    ma on w sobie blad (zle wspolpracuje z overlay)

w zalaczniku programik do nagrywania zgodny z wdm
  • Poziom 10  
    ok teraz działa wielkie dzięki wszystkim za pomoc
  • Poziom 34  
    ------> Gader.

Czy jest jakaś "poprawiona" wersja wrappera wdm > vfw do ściągnięcia ?
  • Poziom 26  
    niestety nie vfw nie jest juz rozwijane i prawdopodobnie nie bedzie
    pozostaje korzystac z win 9x/me plus aplikacje wfv
    wszystko powyzej juz tylko wdm