Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung M3150 - Po zalaniu - odzykiwanie kontaktów

BartekWB 02 Lis 2012 19:48 1056 4
  • #1 02 Lis 2012 19:48
    BartekWB
    Poziom 27  

Witajcie, mam Samsunga M3150, po zalaniu przestała w nim działać klawiatura, prócz przycisku uruchamiania, telefon normalnie startuje, ale bez klawiatury mam związane ręce. Czy jest jakaś możliwość odzyskania z niego kontaktów, jakiego programu użyć?

0 4
  • #2 03 Lis 2012 07:32
    AB47
    Poziom 27  

Próbowałeś naprawiać telefon ? Telefon jest prawidłowo wykrywany przez komputer ?

0
  • #3 03 Lis 2012 11:20
    Brzymeq
    Poziom 32  

Prędzej będzie naprawić go niż zgrać cokolwiek na kompa.

0
  • #4 03 Lis 2012 11:32
    lukmar
    Poziom 29  

Bardzo często w takim przypadku robi się zwarcie gdzieś na klawiszach, bądź przyciskach bocznych (jeżeli są) i teoretycznie wystarczy tylko wyczyścić płytę główną, szczególnie wszystkie klawisze, przyciski, folie klawiatury i telefon ładnie zaczyna działać. I zdecydowanie jest to prostszy i tańszy zabieg niż odzyskanie danych z niedziałającego telefonu.

0
  • #5 05 Lis 2012 22:51
    BartekWB
    Poziom 27  

Rozłożyłem go na części pierwsze, umyłem w izopropanolu, posprawdzałem tasiemki i nadal to samo, uruchamia się, normalnie pracuję, tylko nie mogę się z nim skomunikować, bo klawiaturka nie odpowiada. Działa tylko guzik muzyczny play i włącz/wyłącz. Czy jest jakiś sposób, aby wymusić w nim po podłączeniu do USB tryb synchronizacji a nie tryb multimedialny?
    Dodam jeszcze, że zalanie było powierzchniowe wodą. Po zalaniu telefon pracował i dopiero rano klawiatura przestała się odzywać. Na tasiemce tuż przy złączu zauważyłem czarne plamki, czyżby tak szybko korozja się mogła pojawić?

0
  Szukaj w 5mln produktów