Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung M3150 - Po zalaniu - odzykiwanie kontaktów

02 Lis 2012 19:48 1170 4
 • Poziom 27  
  Witajcie, mam Samsunga M3150, po zalaniu przestała w nim działać klawiatura, prócz przycisku uruchamiania, telefon normalnie startuje, ale bez klawiatury mam związane ręce. Czy jest jakaś możliwość odzyskania z niego kontaktów, jakiego programu użyć?
 • Poziom 27  
  Próbowałeś naprawiać telefon ? Telefon jest prawidłowo wykrywany przez komputer ?
 • Poziom 29  
  Bardzo często w takim przypadku robi się zwarcie gdzieś na klawiszach, bądź przyciskach bocznych (jeżeli są) i teoretycznie wystarczy tylko wyczyścić płytę główną, szczególnie wszystkie klawisze, przyciski, folie klawiatury i telefon ładnie zaczyna działać. I zdecydowanie jest to prostszy i tańszy zabieg niż odzyskanie danych z niedziałającego telefonu.
 • Poziom 27  
  Rozłożyłem go na części pierwsze, umyłem w izopropanolu, posprawdzałem tasiemki i nadal to samo, uruchamia się, normalnie pracuję, tylko nie mogę się z nim skomunikować, bo klawiaturka nie odpowiada. Działa tylko guzik muzyczny play i włącz/wyłącz. Czy jest jakiś sposób, aby wymusić w nim po podłączeniu do USB tryb synchronizacji a nie tryb multimedialny?
  Dodam jeszcze, że zalanie było powierzchniowe wodą. Po zalaniu telefon pracował i dopiero rano klawiatura przestała się odzywać. Na tasiemce tuż przy złączu zauważyłem czarne plamki, czyżby tak szybko korozja się mogła pojawić?