Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw t4 - Webasto grzeje na maksa

mckoko72 02 Nov 2012 20:35 3891 16
    mckoko72
    Level 9  
    Witam moze ktos mial podobną usterkę,suche webasto w vw t4 grzeje na maksa,moze ktos wie czy jest jak tak to gdzie czujnik temperatury.
    mckoko72
    Level 9  
    Suche sterownik na desce rozdzielczej z wyswietlaczem i pokretlem regulacji temperatury
    miler80
    Level 34  
    Jaki model pieca? Jak AT2000 to na płytce drukowanej termistor, jak 3500ST to wpięty w sterownik.
    mckoko72
    Level 9  
    Niestety nie wiem jaki mam model pieca,gdzie znajduje sie ta plytka,po czym moge rozpoznac model pieca
    miler80
    Level 34  
    No tak, eber d1 albo d3 pewnie ale w T4 już z niebieskimi zegarami też spotkałem AirTopy.
    mckoko72
    Level 9  
    Masz racje jak wyciagnalem sterownik ten co jest w srodku urzadzenia bylo napisane eberspacher.T4 mam z 96 roku w wersji CARAVELLE.
    mckoko72
    Level 9  
    Na 12 raczej kostka jest dosc dluga,sprawdzalem piny na wyjsciu ze sterownika od potencjometra zmienia sie wartosc ,tak ze potecjometr jest ok
    mckoko72
    Level 9  
    Dzisiaj sprawdzilem mam kostke 8 pinowa.I wyczytalem ze pod pinem 7 i 8 ma byc sygnal z czujnika temperatury,moze ktos wie gdzie znajduje sie ten czujnik.
    l3l0
    Level 17  
    w tych autach powinien być kanał ssący z kabiny na lewej stronie ściany . Idzie on od ogrzewania przez próg i od niego piec mierzy temperature . Spotkałem sie z multivanem gdzie powietrze bral spod rozkładanego stolika ( wentylacja - dodam ze ogrzewanie dokładałem a w komplecie były plastyki 2 co ida w próg auta i kratka na boczną ściane) w opcji jest 2 zegar na tą ściane ale niestety nie pamietam czy ma on w sobie czujnik temperatury . Napewno potencjometr oryginalny ( włącznik na desce) go nie posiada. California w t3 posiadała zewnetrzny czujnik tutaj wg schematów multivan mierzy temperature standardowo czyli przez piec zassysając powietrze z kabiny .

EDIT:
    Sprawdzilem schematy i wg t4 przy ogrzewaniach d3lc/d3lp kanały ssacy jest z auta natomiast wg rozłozenia części w aucie nie ma czujnika zewnetrznego . W wersji ogrzewania D2L ( wersja z kuchnia itd ) jest możliwosc zalozenia czujnika zewn. oraz niektóre miały zamontowane od razu. Oczywiście jest opcja załozenia samego czujnika gdzieś w kabinie i wpięcie w układ.

Musialbys podac rok auta model ( california,multivan - te same schematy )silnik rodzaj ogrzewania
    mckoko72
    Level 9  
    Rok 1996 wersja oryginal caravelle silnik 2,5 tdi kod acv ogrzewanie suche firmy eberspracher zegar sterujacy na desce rozdzielczej z wyswietlaczem i potencjometrem,dodam ze mam tylko jeden zegar sterujacy.Jedyny problem z ogrzewaniem dodatkowym to taki ze czaly czas grzeje na maksa nie mozna go zmniejszyc.
    l3l0
    Level 17  
    a dolot powietrza do pieca ma ? na ścianie po stronie kierowcy ? z jakies 40-60cm za fotelem ? Jeżeli bierze zimne powietrze to zawsze będzie chodził na maksa.
    mckoko72
    Level 9  
    Dolot powietrza za fotelem kierowcy na scianie wewnatrz auta jest,i kiedys moglem potenciometrem regulowac temperature a teraz ta regulacja nie dziala.
    l3l0
    Level 17  
    To są 3 możliwości :
    - potencjometr
    - sterownik
    - kable

Nie pokazuje wogole bledow potencjometru ?
    mckoko72
    Level 9  
    Potencjometr sprawdzony jest ok, zostaje sterownik albo kable,chyba pojade do fachowca ze ma o tym pojecie i niech to naprawi bo ja juz nie mam pomyslu.