Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres saeco magic de luxe - świeci kontrolka wody

despe123 02 Lis 2012 20:40 4404 3
  • #1 02 Lis 2012 20:40
    despe123
    Poziom 2  

Witam, posiadam ekspres "saeco" "incanto" de "luxe". Problem tkwi w tym, iż ekspres nie reaguje na żadne polecenie, natomiast informuje o braku wody w zbiorniku mimo to, że woda jest w pojemniku. "pływak" nie posiada górnego plastiku chroniącego go przed uwolnieniem na powierzchnie wody. Wydaje mi się, że tu tkwi problem. Mam takie pytanie, czy posiada ktoś taki sprawny pojemnik na wodę, wypożyczyć do przetestowania lub tanio do sprzedania? Proszę o pilny kontakt. Pozdrawiam Przemek

1 3
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2012 10:45
    micho2103
    Poziom 14  

Jeżeli masz ten pływak to umieść go w zbiorniku tam gdzie powinien być a "pokrywkę" zrób z jakiegokolwiek kawałka plastiku i przyklej na kropelkę..... :D .
    W pływaku jest magnes , który działa na umieszczony za obudową czujnik....
    Jest magnes -jest woda, :D nie ma magnesu - nie ma wody :cry: .

2
  • #3 08 Lis 2012 21:40
    despe123
    Poziom 2  

witam, postanowiłem zrobić eksperyment, "micho2103" dałeś mi do myślenia. przyłożyłem do pojemnika z wodą magnes dokładnie w miejsce gdzie pływa "pływak" i cud się nastał, ekspres ruszył, ale cóż z tego, że ruszył jak okazał się wyciek z bojlera. Kupiłem uszczelkę, wymieniłem i dwunastoletni ekspres jak nowy!!! dziękuję za pomoc

1
  • #4 11 Wrz 2015 12:41
    szatany
    Poziom 6  

Podczepię się, ponieważ temat podobny.
    Kontrolka wody pulsuje, gdy włączam parę słychać pompę jednak nie ma żadnej innej reakcji. Woda dochodzi do wężyka zaznaczonego na fotce. Dalej pusto.Poradźcie coś proszę. Ekspres saeco magic de luxe - świeci kontrolka wody

2