Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW X5 e70 - Brak światła pozycyjnego i do jazdy dziennej.

02 Lis 2012 22:03 8883 9
  • Poziom 8  
    "Zniknęły" mi w prawej lampie światło pozycyjne i do jazdy dziennej.
    Gdzie szukać przyczyny ?
    Patrzyłem w skrzynce bezpieczników, tej umieszczonej w prawym tylnym nadkolu ale zdaje się że to nie wszystkie bezpieczniki w tym aucie (BMW X5 2007 3,0 d)
    Gdzie są pozostałe ?
  • Poziom 12  
    W E70 nie ma bezpieczników na żarówkach.
    Może poprostu przepaliła się żarówka (H8).

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Sprawdź moduł/sterownik świateł poprzez diagnostykę komputerową.
  • Poziom 8  
    Pod obudową filtrów powietrza do kabiny - na podszybiu po prawej stronie, jest jakaś skrzyneczka, na niej znajduje się symbol otwartej i zamknietej kłódki, wchodzą w nią różne wiązki - próbuję zdjąć wieko, odpiąłem zatrzaski ale jeszcze coś trzyma i nie mogę go zdjąć.
    Co to wogóle jest ?
    Czy ty nie będą bezpieczniki ?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jest to skrzynka w której znajduje się sterownik silnika, a bezpieczniki które się tam znajdują są tylko do zabezpieczenia układu napędowego.
    Jak napisałem wcześniej w E70 nie ma bezpiczników od oświetlenia zewnętrznego, zarządza tym moduł świateł (FRM).
    Rozumiem że żarówkę sprawdziłeś i jest OK, jeżeli tak to zostaje ci tylko diagnostyka komputerowa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Miałeś rację AdamBawaria - przepalona byłą żarówka H8. Zmyliło mnie że zniknęło mi światło w dwóch lampach (jazda dzienna i postój) i nie skojarzyłem tego z jedną nawet przepaloną żarówką. A jednak jak się okazuje ta jedna żarówka rozdziela światło na dwie lampy. :)
    Dzięki serdeczne za podpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Cieszę się że mogłem pomóc.:-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze takie pytanko w tym temacie - znalazłem żarówki H8 w wykonaniu diodowym.
    Czy coś takiego sprawdzi się w tym aucie ?
    Czy sterownik nie będzie wyświetlał że jest coś nie tak z żarówką i czy będzie nią dalej właściwie sterował (przełączanie z trybu światło pozycyjne na tryb światło dzienne) ?
  • Poziom 1  
    Wyciągnięcie reflektora X5 E70, proszę o pomoc. Czy znacie instrukcje demontażu ??