Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW X5 e70 - Brak światła pozycyjnego i do jazdy dziennej.

Remi28 02 Nov 2012 22:03 12048 9
    Remi28
    Level 9  
    "Zniknęły" mi w prawej lampie światło pozycyjne i do jazdy dziennej.
    Gdzie szukać przyczyny ?
    Patrzyłem w skrzynce bezpieczników, tej umieszczonej w prawym tylnym nadkolu ale zdaje się że to nie wszystkie bezpieczniki w tym aucie (BMW X5 2007 3,0 d)
    Gdzie są pozostałe ?
    AdamBawaria
    Level 12  
    W E70 nie ma bezpieczników na żarówkach.
    Może poprostu przepaliła się żarówka (H8).

Pozdrawiam.
    leonek4
    Level 29  
    Sprawdź moduł/sterownik świateł poprzez diagnostykę komputerową.
    Remi28
    Level 9  
    Pod obudową filtrów powietrza do kabiny - na podszybiu po prawej stronie, jest jakaś skrzyneczka, na niej znajduje się symbol otwartej i zamknietej kłódki, wchodzą w nią różne wiązki - próbuję zdjąć wieko, odpiąłem zatrzaski ale jeszcze coś trzyma i nie mogę go zdjąć.
    Co to wogóle jest ?
    Czy ty nie będą bezpieczniki ?
  • Helpful post
    AdamBawaria
    Level 12  
    Jest to skrzynka w której znajduje się sterownik silnika, a bezpieczniki które się tam znajdują są tylko do zabezpieczenia układu napędowego.
    Jak napisałem wcześniej w E70 nie ma bezpiczników od oświetlenia zewnętrznego, zarządza tym moduł świateł (FRM).
    Rozumiem że żarówkę sprawdziłeś i jest OK, jeżeli tak to zostaje ci tylko diagnostyka komputerowa.

Pozdrawiam.
    Remi28
    Level 9  
    Miałeś rację AdamBawaria - przepalona byłą żarówka H8. Zmyliło mnie że zniknęło mi światło w dwóch lampach (jazda dzienna i postój) i nie skojarzyłem tego z jedną nawet przepaloną żarówką. A jednak jak się okazuje ta jedna żarówka rozdziela światło na dwie lampy. :)
    Dzięki serdeczne za podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    AdamBawaria
    Level 12  
    Cieszę się że mogłem pomóc.:-)

Pozdrawiam.
    Remi28
    Level 9  
    Mam jeszcze takie pytanko w tym temacie - znalazłem żarówki H8 w wykonaniu diodowym.
    Czy coś takiego sprawdzi się w tym aucie ?
    Czy sterownik nie będzie wyświetlał że jest coś nie tak z żarówką i czy będzie nią dalej właściwie sterował (przełączanie z trybu światło pozycyjne na tryb światło dzienne) ?
    TOMALA1977
    Level 1  
    Wyciągnięcie reflektora X5 E70, proszę o pomoc. Czy znacie instrukcje demontażu ??