Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA, makro - Kopiowanie arkuszy z kilku skoroczytów do jednego skoroszytu

03 Lis 2012 04:49 2676 2
  • Poziom 11  
    Chodzi o to, aby w pliku zbiorczym znalazły się wszystkie arkusze ze zbioru plików.

Nie jest ściśle określona liczba plików. Wiadomo tylko, że znajdują się w jednym katalogu, a ich nazwy różnią się 2 znakami na końcu.

Nie wiadomo ile dokładnie arkuszy zawiera każdy z plików (ta ilość z czasem rośnie)

Ważne jest, aby przy kolejnych aktualizacjach pliku zbiorczego nie dublowały się arkusze. Nazwy arkuszy w różnych plikach nie powtarzają się.

W skrócie: chodzi o takie makro, które skopiuje m arkuszy z n skoroszytów do jednego skoroszytu zbiorczego (z zachowaniem nazw arkuszy), przy czym przy kolejnym wykonaniu makra arkusze już będące w pliku zbiorczym nie zostaną zdublowane (mogą być usunięte i ponownie skopiowane, lub pominięte przy kopiowaniu - nie ma tu to zbytniego znaczenia); n - liczba skoroszytów; m - liczba arkuszy we wszystkich n skoroszytach

Bardzo proszę o pomoc. Szukam rozwiązania tego tematu już od jakiegoś czasu, ale na żadnym forum nie znalazłem nic co mógłbym zastosować. Moje własne próby też nie przyniosły pożądanych rezultatów.
  • Moderator Programowanie
    wimich napisał:
    Moje własne próby też nie przyniosły pożądanych rezultatów.
    Proszę przedstawić. Można porównać do pętli wykorzystanych w

VBA, makro - Kopiowanie arkuszy z kilku skoroczytów do jednego skoroszytu

dostosować do sytuacji, dopisać instrukcję warunkową i... gotowe.

Proszę zapoznać się z Link
    Cytat:
    • Pytania dotyczące zagadnień związanych z pakietem Office, Open Office i tym podobnych, w miarę możliwości, powinny być uzupełnione załącznikiem w postaci pliku, zawierającym układ i rodzaj danych, oraz własne próby rozwiązania. Z wielu względów istotna jest również informacja o wersji programu, którą należy zamieścić w tytule lub treści tematu.
  • Poziom 11  
    Ok problem udało się rozwiązać. Kodu nie zamieszczam, ponieważ nie jest mojego autorstwa, a nie ma zgody autora.