Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Toshiba 263001P - Brak treści obrazu

03 Lis 2012 05:04 3729 12
  • Poziom 7  
    Witam,Napięcia dostępne na chassis w normie,potrzebny schemat,i ewentualne porady.
    Łączę pozdrowienia.
  • Spec od monitorów
    Najpierw poczytaj na forum o Main opisany jako PE0288 na IC Genesis FLI8541H-LF
    Można także o matrycy v260b1-l01 + T-con t-con V260B1-C1 (na nim były problemy z przetwornica DC_DC 25V na ААТ1168

Poza tym zmień nazwę: ma być Toshiba 26A3001PR / 26A3001P

p.s
    Więcej opisz uszkodzenie.
    -brak treści obrazu ,ekran świeci
    - masz OSD
    -czy po wszystkich wejsciach to samo
    - masz fonię ,gdy brak treści obrazu

• Poziom 28  
    Zazwyczaj padały matryce a konkretnie połączenia we szkle. W pełni do uratowania dla umiejętnej ręki. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Ekran świeci-fonia i OSD jest, tak samo po AV.
    Szukałem postów,dotyczących:Main PE0288 na Genesis FL18541H-LF,bez skutku.
    Co do matrycy,to rozebrałem i podczas sugerowanych mechanicznych prób,
    nie było żadnych zmian.Proszę o ewentualne-dalsze wskazówki.
    Pozdrawiam wszystkich-z branży.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić. [radsat]

• Poziom 28  
    Czyli OSD (menu ekranowe) jest mam rozumieć ?? Jak się miewa kwarc przy skalerze ?? Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Dobre czasy nastały! ;)
    Jednopostowcy zakładają tematy w dziale dla fachowców! W dodatku jednozdaniowe (bo pozdrowień nie liczę). :)

Franciszku Józefie 12! A oscyloskop to masz może?

Dodano po 3 [minuty]:

LCD-LED-PDP napisał:
    Czyli OSD (menu ekranowe) jest mam rozumieć ?? Jak się miewa kwarc przy skalerze ?? Pozdrawiam

Mistrzuniu! A może by tak, jak "ustawa przewiduje"? ;)
    Cytat:
    Czyli OSD (menu ekranowe) jest mam rozumieć? Jak się miewa kwarc przy skalerze? Pozdrawiam.

Jak to było ...? Hmmmm... już mi się przypomniało - zamiast "pisownia pod psem", to "pisownia pod liskiem". :)
  • Poziom 7  
    Witam,
    Przede wszystkim proszę o wyrozumiałość,że dopiero teraz odpowiadam-siła wyższa.
    Co do niedbałej pisowni,to jest jedna z moich-niedobrych cech wrodzonych.
    Nie należy się chwalić,ale oscyloskopy mam:dwa "Tektronixy" i jednego "Philipsa"
    Powracając do sprawy,po około 3 godz.pracy TV pojawia się obraz-z wejścia antenowego ,ale treść obrazu-jest nie czytelna,zamazana i zakolorowana "Logo" jest czytelne.Po wejściu do Menu-OSD jest poprawne,jednak dalsza próba poruszania się po Menu jest nie możliwa,ponieważ poszczególne opcje nakładają się na siebie.Jak włączę TXT to jest podobnie.Co do pozostałych wejść,
    to udało mi się jedynie uaktywnić AV i po podłączeniu Tunera Sat,te same objawy.
    Wydaje mi się,że to sprawa matrycy.Matryca: V260B1-L01
    Może ktoś coś podpowie?
    Pozdrawiam.

• Poziom 28  
    Wstaw jakieś zdjęcia, dla pewności można by było matrycę po drutować celem wyeliminowania jej uszkodzenia. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    LCD-LED-PDP!
    Dziękuję za chęć udzielenia pomocy-zdjęcia prześlę,jak treść obrazu, będzie w miarę czytelna.
    Pozdrawiam.

• Poziom 28  
    Jak potrafisz zadrutuj matrycę (zrób brakujące połączenia brakujące we szkle) dla tego typu matrycy, jak nie nieś do serwisu gdyż łatwo uszkodzić. Następnie będziemy radzić dalej. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Przesyłam zdjęcia,treśći obrazu ukazującego się-po 5 godż. pracy TV.
    Gdyby ktoś mógł mi przesłać,oznaczenia pinów: na bocznym "Fleksie do krosowania matrycy V260B1-L01 CHIMEJ byłbym zobowiązany.
    Pozdrawiam. TV LCD Toshiba 263001P - Brak treści obrazu
  • Poziom 43  
    Poczytaj trochę na forum o V260B1, to znajdziesz wszystko!

04 Lis 2012 18:34
    mirex napisał:
    Jak to było ...? Hmmmm... już mi się przypomniało - zamiast "pisownia pod psem", to "pisownia pod liskiem". :)

I co? I wielkie g...!
  • Poziom 7  
    Witam,
    Dłuższy czas byłem nie obecny.
    Dziękuję za chęć udzielenia pomocy,klient odebrał tv-uszkodzona matryca.
    Zamykam temat.