Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M55- zapala sie i nic....po upadku

01 Lut 2005 01:18 798 10
  • Poziom 14  
    Witam.
    Kupiełem telefon na allegro (uszkodozny) miał tylko meić softa do wymiany. Ale okazalo sie ze po ogledzinach jakaich dokonałem mozna powiedziec ze telefn spadl i to nie z małej wysokosci. Uderzył tyłem (od strony anteny).Po rozłożeniu telefonu w okolicach anteny było widac ze cos jk by sie paliło, antana nawet przywarła do obudowy. A w płycie głownej zrobiła sie mała dziurka. Ale mysle ze tam akurat nie było scieżek. Problem w tym ze wgrałem flasha, (najpierw zrobiłem test pointa) i telefon sie tylko zalacza mrugaja boczne diody( tylko z lewej strony, wyswietlacz sie podswietla i nic wiecej. Myslaem zeby wgrac wszystko od pcozatku tj. flash eeprom i bootcre ale nie mam skod tego wziac. Czy ktos ma jakies rady??
  • Poziom 28  
    flashe ze strony studenta,ale z tego co opisałes kiepsko to widze ,sprobuj programem do kontrastu rozjasnic wyswietlacz
  • Poziom 14  
    Podaj link
  • Poziom 20  
    Skore telefon spadl z duzej wysokosci mogly pod jakims ukladem puscic kulki lub tez porobily sie gdzies zwarcia. Proponuje kapiel a potem grzanie hot'em.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    W czym moge go wykąpac?? Moze być tak ze tylko wyswietlacz sie zepsuł??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    jak nie masz wanienki, to jakis sloik ze spirolem, zostaw w nim sama plytke na jakas dobe, pozniej po wyciagnieciu szczotkowanie i jak nie masz hota to suszarka go grzej (tak w miare porzadnie, ale bez HA i tak nie naprawisz kulek)

A co do wyswietlacza to po upadku mogl pasc, ale zanim czepisz sie lcd to popsrawdzaj wszystko z softem
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Suszarka niemasz co go grzac bo nieraz juz o tym bylo na forum. Ma ona za niska temperature wiec niedasz rady stopic nia cyny.. Musisz osiagnac temperature ok. 340 stopni.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    A mogl by ktos zgrac od sebie flasah , eeprom i bootcore. Sprobuje wszystko od nowa wgrac.

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Moge go wygrzac opalrką?? jak wogule to mam grzac?? moze ktos mi opisac???

Dodano po 12 [minuty]:

Da rady to zrobić opalarką??? Mogl by mi ktos wogule opisać jak to wygrzewac bo wczesniej tego nie robłem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dj-bass chyba napisalem ze kulek nie poprawi suszarka? Chodzi mi o to, ze suszarka chyba lepiej wysuszysz spirol niz kaloryferem? Czy moze Ty masz racje?

Opalarka mozesz grzac, ale ostroznie bo jest troche duzy nadmuch, i grzej na pierwszym stopniu (2-3min)
  • Poziom 20  
    Opalarka da rade to zrobic. Pamietaj ze temperatura powinna byc w granicach 350 stopni i uwazaj aby nie zdmuchnac innych elementow. A chodzi w tym konkretnie o ta aby poprawic wszystkie luty pod ukladami BGA oraz ogolnie na plycie. Tak jak prosiles dolaczam Full Flasha do M55.
    Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Poziom 20  
    dyziek@ napisał:
    dj-bass chyba napisalem ze kulek nie poprawi suszarka? Chodzi mi o to, ze suszarka chyba lepiej wysuszysz spirol niz kaloryferem? Czy moze Ty masz racje?

Wysuszyc wysuszy suszarka ale tutaj przeciez chodzilo o wygrzanie plyty, czyli poprawienie lutow a tego nia nie zrobi. Opalarka da rade :)
    Pozdrawiam