Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić parametry ogrzewania

03 Lis 2012 13:51 2913 6
  • Poziom 16  
    Mam założony kocioł EcoCondens Crystal 25 do niego czujka OPEN Therm CR-11011
    Chodzi mnie o ustawienie temperatury Min/zasilania i Max/zasilania jak powinno być prawidłowo.Jest czujka pogodowa.
    Jak jest ustawione min/ zasilania na 45°C-(temperatura kaloryferów zależy od temperatury minimalnej) to centralne chodzi tylko na max tej temperatury. W ustawieniach było na 0-czy mam to poprawnie ustawione??
    Max zasilania na 80° C ustawione.
    Czy gdzieś jest do zdobycia instrukcja b/przystępna do regulacji parametrów w/w kotła.
    Chciałbym "złoty środek "i nie kombinować a to jednemu za ciepło a żonie za zimno podejrzewam że diabeł tkwi w szczegółach,pierwszy sezon grzewczy.
    Temperatura nocna 20.5°C- dzienna22°C.
    Co na to użytkownicy którzy dłużej użytkują ten piec i fachowcy.
    Proszę np. przykładowe ustawienie serwisowe w waszych piecach i opinie..
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Takie parametry, o które pytasz, zależą od typu ogrzewania oraz rodzaju budynku. Jest to kocioł kondensacyjny z regulacją pogodową a więc sam dobiera temperaturę kotła w zależności od ustawień i aktualne temp. zewnętrznej. Jeśli jednak ustawisz mu temp.minimalną na 45C, to nie powinien niżej zejść, a to w cieplejsze dni może być zbyt wysoko.
  • Poziom 16  
    W takim razie jak poprawnie ten parametr ustawić,może ustawić na 0 tak było ustawione po zamontowaniu kotła latem..Budynek i fundamenty ocieplone tak jak się teraz buduje.
    Jak ustawię np 50 C to piec podgania do tej temperatury. Krzywa grzewcza ustawiona 1.3.W starym piecu miałem wykonany przez siebie sterownik tak jak podgrzewane są termostaty w urządzeniach elektronicznych (generatory)chodziło to bez pudła.Ta elektronika wydaje mnie się sterowana jest jakimś protokołem. Tam było proste sterowanie piecem włącz i wyłącz (1-0). Podpytam się producenta jak to nie ściśle tajne przez poufne to coś może powiedzą.Prosi się o schemat elektroniki bo wtedy dużo już bym wiedział.Poczekam na mrozy wtedy krzywa grzewcza bardziej będzie reagowała.Może jest wszystko dobrze i tak powinna się zachowywać automatyka..Temperatura w budynku przy wyłączonym grzaniu spada w ciągu nocy 1.5C.
    Pożyjemy zobaczymy -dzięki za uwagi posyłam ci +
  • Poziom 15  
    Może być i 0. Ja ustawiam temp. min. na 20C (jeśli chodzi o grzejniki). W nowym budynku temp. max. wystarczy spokojnie 75C - na takie temperatury obliczeniowe się teraz projektuje ogrzewanie grzejnikowe - czyli przy mrozie ok. 18-20 C (w zależności od strefy) kocioł da 75C na grzejniki. Jest to kocioł kondensacyjny z dużym zakresem modulacji płomienia (mocy) a więc działa trochę inaczej niż zwykły atmosferyk (włącz - wyłącz). Elektronika oblicza potrzebną temperaturę grzejników a więc i moc palnika w zależności od kilku parametrów: temperatury zadanej w pomieszczeniu, temperatury zewnętrznej, nachylenia krzywej grzewczej, poziomu krzywej grzewczej (przesunięcia) i kilku innych. Nie znam sterownika, który masz w pomieszczeniu, ale jest to dedykowany do tego kotła sterownik pokojowy, a więc prawdopodobnie mierzy także temperaturę pomieszczenia i w zależności od ustawień może korygować obliczenia elektroniki w zależności od temperatury w pomieszczeniu (wpływ pomieszczenia). Tmin i Tmax ograniczają od dołu i góry temperatury, w których kocioł ma się poruszać. Krzywa grzewcza w ocieplonym budynku wystarczy 1,2 (grzejniki). Przesunięcie (offset) na początek 0. T dzienna i T nocna według upodobań - trzeba dobrać doświadczalnie oceniając na własnej skórze, czy za zimno, czy za ciepło. Proponuję 21C / 18C. I obserwować, jak się to zachowuje przy zmianach temp. zewnętrzej. Ta titita tititit titita.
  • Poziom 14  
    witam.
    Podczepię się pod temat.
    Mam sterownik typu CR11011 Honywell.
    w ustawieniach jest funkcja nastawy temperatury dla LATO i dla MRÓZ. Co to oznacza?

Bardzo często jest tak, że sterownik, nie pozwala na włączenie pieca, chodzi tylko pompa bez uruchomienia palnika, a temperatura wody grzewczej to ok. 22.st C. Dopiero muszę zresetować piec (wyłączyć/włączyć wtyczkę zasilającą). Myślę ze to ma coś wspólnego właśnie z nastawami LATO i MRÓZ.
  • Poziom 16  
    Odpowiedź dla mdean. Przełącznik LATO/ZIMA ustawiasz na ZIMA wtedy piec pracuje dla instalacji c.o. i c.w.u. Przełącznik ustawiasz na LATO wtedy piec realizuje tylko podgrzewanie wody użytkowej

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Mam sterownik CR11011 i polecam ustawienie temperatury minimalnej na 0C. U mnie fabrycznie temp min to 0C a temp max to 60C Po zmianie jakichkolwiek parametrów polecam odczekanie 24 godziny żeby można było zobaczyć zmiany. Krzywą grzewczą można operować dopiero po załączeniu TRYB REGUL = 2 jeżeli bedzie TRYB REGUL=1 to regulator steruje tylko czujnikiem w pomieszczeniu. Jeżeli korzystasz z krzywych to wybierz krzywą o jeden stopień wyższą, itd aż osiągniesz zadawalającą temperaturę.

Dodano po 2 [minuty]:

Odpowiedź dla mdean. Przełącznik LATO/ZIMA ustawiasz na ZIMA wtedy piec pracuje dla instalacji c.o. i c.w.u. Przełącznik ustawiasz na LATO wtedy piec realizuje tylko podgrzewanie wody użytkowej
  • Poziom 16  
    Po 5 latach ...... mam ustawione na 60 stopni wyjście /powrót 40 stopni - czujka pogodowa wyłączona, temperatura całą dobę jednakowa 23 C (osoba niepełno sprawna w domu) średni koszt ogrzewania,gotowania,mycia 450/500zł. miesięcznie/za cały rok (średnia) budynek piwnica parter/piętro ok 110m - użytkowe 80m +piwnica.
    Przestałem kombinować i tak utrzymuję temperaturę.
    Ociepliłem stropy od piwnicy i od dachu /styropian i tu zauważyłem największą oszczędność po dodatkowym ociepleniu.