Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston KM600, model KM 600 IX - płyta ceramiczna za mocno grzeje, jak wyregulow

domaniqs 03 Nov 2012 14:09 5805 4
    domaniqs
    Level 11  
    Witam,
    mam płytę ceramiczną, niezbyt nową Ariston KM600. Trzech z czterech palników nie daje się wyregulować - jak je włączam to od razu grzeją z pełną mocą - nie dają się wyregulować. Otworzyłem potencjomerty podejrzewając, że może są zabrudzone, jednak są w środku czyste. W jaki sposób się takie kuchnie reguluje lub na co zwrócić uwagę po otwarciu takiego potencjometru?
    Załączyłem zdjęcia.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Maciek

Ariston KM600, model KM 600 IX - płyta ceramiczna za mocno grzeje, jak wyregulow Ariston KM600, model KM 600 IX - płyta ceramiczna za mocno grzeje, jak wyregulow Ariston KM600, model KM 600 IX - płyta ceramiczna za mocno grzeje, jak wyregulow
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    slawn1
    Level 16  
    Witam.
    Taki regulator nazywa się dawkownik energii. Skoro brak regulacji musisz je wymienić na nowe i po sprawie.
    Pozdrawiam.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    domaniqs
    Level 11  
    OK, nic więcej nie trzeba wymieniać? Tam są jeszcze jakieś kostki podłączone do spiral grzejnych. Czy one nie odpowiadają za regulację (dawkowanie energii w zależności od stopnia nagrzania płyty)?
    slawn1
    Level 16  
    Tak. Tylko musisz wiedzieć, że dawkowniki są różne dla płyt z pojedynczym polem grzania i podwójnym, i trochę kosztują.
    domaniqs
    Level 11  
    zawsze to trochę taniej niż wymiana całej płyty.
    Dzięki za oświecenie.
    Pozdrawiam
    Maciek

Dodano po 48 [minuty]:

informacja dla tych, którzy mieliby podobny problem: rozebrałem dawkowniki i przeczyściłem styki drobnym papierem ściernym i następnie przemyłem izopropanolem (może być spirytus czysty). Przeczyściłem też zaciski przewodów zasilających. Dwa z trzech w ten sposób potraktowanych dawkowników działa w tej chwili prawidłowo, bez potrzeby wymiany (jak na razie). Widocznie trzeci niedokładnie oczyściłem (lub rzeczywiście jest uszkodzony, chociaż nie wiem co tam można uszkodzić poza zniszczeniem styków lub rozgięciem/nadmiernym przygięciem blaszek).
    Dodam, że moja kuchnia ma pojedyncze pola grzejne i normalne "kurki" - nie ma sensorów do sterowania dotykowego.

Pozdrawiam
    Maciek