Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox 2.0 i telefon voip

Turbo.Arek 03 Nov 2012 14:19 2070 5
    Turbo.Arek
    Level 16  
    Mam neostradę, umowę podpisałem niedawno, ale parę dni temu dowiedziałem się że mam telefonię internetową, czyli muszę podpiąć telefon stacjonarny do routera (livebox 2.0) ale tu się pojawia problem, mianowicie livebox jest na drugim piętrze, a telefonu potrzebuję na pierwszym piętrze. macie jakiś sposób żeby telefon działał na 1 piętrze? Na pierwszym i na drugim piętrze są gniazda telefoniczne. Proszę o szybką pomoc.
  • Helpful post
    andk1eltd
    Level 36  
    Quote:
    macie jakiś sposób żeby telefon działał na 1 piętrze?

Mamy. Połączyć gniazdo telefoniczne przewodem jednoparowym z wyjściem liveboxa. Oczywiście nie równolegle z wejściem do liveboxa (ADSL).
    Turbo.Arek
    Level 16  
    Tylko to nie wyjdzie bo gniazdo na pierwszym piętrze jest połączone
    kabel telefoniczny(ten który idzie z słupa telefonicznego)---->gniazdo telefoniczne(1 piętro)----> kabel RJ-11---->gniazdo telefoniczna(2 piętro)----->router
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Musisz zrobić osobną sieć, sprawdź ile żył ma przewód łączący gniazda, jeżeli 4 możesz jedną żyłę wykorzystać do podłączenia telefonu z Livebox-a.
  • Helpful post
    andk1eltd
    Level 36  
    Masz telefon bezprzewodowy? DECT powinien sięgać na jedno piętro. Jeżeli nie, to czeka cię mała rewolucja kablowa :D - trzeba pociągnąć oddzielną linię do modemu a instalację wpiąć pod liveboxa. W instalacji masz tylko jedną parę?
    Turbo.Arek
    Level 16  
    Dzięki. Znalazłem rozwiązanie zniesłem komputer na 1 piętro i już działa. Dzięki za wasz wysiłek :).