Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie odbierające sygnał wifi i przesyłające go do zestawu głośników

03 Nov 2012 15:36 4509 10
 • Level 9  
  Witam serdecznie.

  Sprawa przedstawia się następująco:
  (1) Posiadam Laptopa z WIFI pod kontrolą Windows7;
  (2) Posiadam głośniki Creative Inspire P5800;
  (3) Posiadam TV Philips 42" z HDMI i wyjściem słuchawkowym;

  Generalnie chciałbym na urządzeniu (1) włączyć muzykę i przesłać ją bezprzewodowo do urządzenia (2). Dodatkowo dobrze by było by poszukiwane przeze mnie urządzenie pozwoliło na podłączenie urządzenia (3) tak by dźwięk był słyszany na urządzeniu (2).

  Czy ktoś może mnie naprowadzić na to czego dokładnie szukać ewentualnie czy znacie jakiś sprzęt w sprzedaży?

  Dziękuję.
 • Level 1  
 • Level 9  
  @angelica_n dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło. W grę wchodziło tylko i wyłącznie wifi bowiem mój laptop nie ma bluetooth - wiem że są na USB adaptery, ale mniejsza z tym.

  Znalazłem w sumie to czego szukałem: Philips Streamium Wireless Music Adapter SLA5520 "Umozliwia odsluchiwanie kolekcji muzyki zgromadzonej w komputerze na domowym zestawie audio poprzez
  bezprzewodowe polaczenie. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu o częstotliwości
  2,4 GHz pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem nie ma potrzeby prowadzenia przewodów ani wiercenia dziur
  Obsługiwane formaty obejmują: WMA, WMADRM i MP3."

  Co ciekawe na ebay'u jest to urządzenie za 0,99 + 15,99 funtów hmm...
 • Level 1  
 • Level 14  
  Witam,
  Zgaduję, że nie do końca o to biega... ale... poczytaj o DLNA dla TV.
  Generalnie możesz wpiąć głośniki w TV (jako jakiś aux) oraz wpiąć TV kablem lub poprzez usb wifi do sieci lokalnej w domu.

  Stawiając na komputerze darmowy serwer dlna jesteś w stanie odtwarzać muzykę i filmy na telewizorze pod warunkiem, że komputer jest włączony. W internecie jest masa darmowych serwerów DLNA. Np ustawiasz w takim, by cały katalog lub konkretne pliki zostały udostępnione via DLNA i voila. W tv je znajdujesz i odpalasz.

  Jeśli nie masz opcji wpięcia TV do sieci bo... kabel za długi albo dongiel wifi zbyt drogi to zainwestuj w dongiel hdmi z androidem. ok 100-200 zł na allegro.
  Ma to jakiś procek 1ghz i z 512 ram. Wpinasz bezprzewodową klawiaturę i masz praktycznie komputer w TV. Instalujesz darmowego klienta DLNA i odtwarzasz muzykę, filmy, zdjęcia z komputera... na dodatek masz taniego smart TV ;)


  Inne opcje no to kupić urządzenie za 200 zł (transmiter audio/video + odbiornik) i będzie nadawał wszystko (włącznie z obrazem) z kompa na tv.

  Ja polecam metodę 1 lub 2 z donglem. Osobiście korzystam z metody nr 1.
  Bo mając TV wpięty w DLNA możesz również słuchać muzyki czy oglądać filmy z telefonu, który ma wifi i aplikację nadającą DLNA.
 • Level 1  
 • Level 14  
  angelican_n
  Teraz to ty dzwonisz na lewo i prawo a nie do końca wiesz o co chodzi. Za to mydlisz o tym jak to się nie znam, bo opisuję sytuację jedną z wielu. Jest milion-pięćset sposobów na wpięcie czegoś w TV i odtwarzanie. Podałem tylko kilka z nich więc nie rób z siebie i ze mnie głupka.

  Co do DLNA mamy standardy kablowe i bezprzewodowe. Sugeruję koledze bezprzewodowy bo taniej, wygodniej, szybciej :P

  abgelike_n jako specjalistkę odsyłam na google...
  http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Digital_Living_Network_Alliance


  Serwer DLNA stawiamy tam skąd ma być pobierany film/muzyka/zdjęcia (czyli na kompie).

  TV ma 'klienta/odbiornik' DLNA. Jak wepniemy do sieci to automatycznie powinien znaleźć serwer i udostępnione pliki (w tym wypadku z kompa). ;P

  Telefon może mieć 'nadajnik DLNA'. Po wgraniu odpowiedniej aplikacji i wpięciu do tej samej sieci będzie miał możliwość wysyłania zdjęć/filmów strumieniem na urządzenia zgodne z DLNA czyli w tym wypadku TV.
  (Tu akurat mogę się mylić w nazewnictwie, bo mam w nosie czy to klient, czy interfejs czy dzwon na kościele. Bo to nie moja broszka informatyczna by to wyjaśniać technicznie a raczej jak sprawić by działało.)


  Przemądrzałej koleżance powyżej sugeruję czytanie ze zrozumieniem bo wprowadza zamęt.... kolega sobie poradził gotowym urządzeniem, proszę bardzo... opisuję tylko ewentualne rozwiązanie, które może być tematem do rozwinięcia 'dla potomnych'.

  Pozdrawiam
 • Level 1  
 • Level 9  
  Panowie i Panie nie drażnijcie się nawzajem - szkoda nerwów :-)
  Zwłaszcza na samym początku roku :-)

  Urządzenie które Wam przedstawiłem zaspokaja moje potrzeby w pełni - fakt jeszcze go nie mam na wyposażeniu, ale aktywnie poszukuję w Polsce i zagranicą - jak tylko znajdę jakieś wolne środki zakupię go.

  Jeśli chodzi o podpinanie TV do sieci - nie mam takiej możliwości gdyż router znajduje się w innym pomieszczeniu niżeli TV. Z tego co czytałem istnieją telewizory z wbudowanym wi-fi - nie ukrywam że rozwiązało by to wiele - są jednak z górnej półki a rocznego telewizora nie wymienię bo mnie żonka do łóżka nie wpuści :-D

  Dzięki za pomoc i pomysły sądzę że jeśli ktoś kiedyś będzie chciał zrobić to co ja bez innego zewnętrznego urządzenia - napisze tutaj posta i temat się rozwinie.

  Dzięki :-)
 • Level 14  
  Nie wiem jaki masz TV ale rozwiązania ode mnie:

  1. Wifi do TV (pewnie ok 100 zł od producenta) + server DLNA na PC.
  2. W tej samej cenie dongiel z HDMI i androidem na pokładzie (ma wbudowane wifi i USB). Już na to można wgrać/podpiąć co się chce a i klienta DLNA też się da postawić. W ogóle robisz kompa z TV :P i kosztuje pewnie 100-200 zł. Coś w ten deseń:
  http://www.cabletech.pl/pl/11145-cabletech-sm...zystawka-do-telewizora-z-systemem-android-4-0
  http://androstrefa.pl/sprzet/recenzja-cabletech-smart-tv-android-dongle/
  Podpinasz do TV, kupujesz np klawiaturę bezprzewodową lub mini all in one i masz kompa z androidem :p filmy HD nawet bujnie.
  3. Tani router z klientem wifi, wpiąć do TV + server DLNA na PC.
  4. Którekolwiek z powyższych (w sensie wifi) + telefon z symbianem ANNA lub wyższym, androidem czy innym nowszym. Będziesz mógł odpalać całe playlisty 'hostując' je z telefonu.

  PS: Mimo wszystko sugeruję którąkolwiek z powyższych metod, gdyż prawdopodobnie player all in one, którego szukasz będzie pewnie więcej kosztował.
  Ale jak zwykle... its up to u :P