Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu spawarki TR2100 TURBO Vampire

03 Lis 2012 17:58 2814 4
  • Poziom 1  
    Poszukuję schematu do spawarki TR 2100 TURBO Vampire.
    Gdyby ktoś posiadał byłbym wdzięczny za przesłanie.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - spawarki
    A w czym problem? Daj zdjęcia wnętrza. Naprawiałem Vampire 2000, jeżeli jest podobna (a pewnie jest), to podchodzi serwisówka z telwina tecnica 144, którą zamieściłem na forum w dziale ze schematami. Zrób pare fotek wnętrza, to pomogę coś dobrać.
  • Poziom 29  
    Podepnę się pod temat, dostałem do naprawy spawarkę VAMPIRE 2000 MMA-200.
    Problem polega na tym że spawarka spawa jakby chciała a nie mogła, przy max nastawie prądu miernik pokazuje około 80A, klei elektrodę i łuk jest bardzo niestabilny.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
  • Admin DIY, Automatyka
    coolombo napisał:
    Problem polega na tym że spawarka spawa jakby chciała a nie mogła, przy max nastawie prądu miernik pokazuje około 80A

Może być uszkodzony układ pomiaru prądu, może coś nie łączy itp. Inna przyczyna może być uszkodzone sterowanie tranzystorami.
  • Specjalista - spawarki
    coolombo napisał:
    Podepnę się pod temat, dostałem do naprawy spawarkę VAMPIRE 2000 MMA-200.
    Problem polega na tym że spawarka spawa jakby chciała a nie mogła, przy max nastawie prądu miernik pokazuje około 80A, klei elektrodę i łuk jest bardzo niestabilny.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Miałem z identyczną usterką już kilka sztuk. Uszkodzone UC3845 i LM224 (UC pada przez uszkodzenie LM-a) częsta usterka w tych spawarkach. Do podmiany dwa w.w układy i do sprawdzenia diody i tranzystory na płytce sterownika. Schemat podchodzi z telwin tecnica 144-164 (zamieściłem na forum, poszukaj w moich postach)