Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp vc-B36B piszczący zasilacz

03 Lis 2012 18:41 1179 2
  • Poziom 12  
    Witam mam starego sharpa który koniecznie potrzebuje naprawić dawno nie był używany i po podłączeniu do sieci działał i po chwili wyłączyłem go i po ponownym podłączeniu nie reaguje a zasilacz piszczy szukałem o tym problemie tematów ale tak: wymieniłem kondensatory na wejściu do sieci 1uf/250V, 0,47uf/250V dalej wymieniłem 33uf/400V i 2 diody na wyjściu zasilacz nie daje żadnych zmian nie wiem co jest przyczyną tego piszczenia czytałem o tym wiele tematów ale wszystkie propozycje nie dają rezultatów. Proszę porade dot. tego modelu.
  • Poziom 42  
    Kolega czytał ale chyba nieuważnie. Przetwornica piszczy bo najprawdopodobniej wyschły kondensatory elektrolityczne - po stronie pierwotnej wszystkie są do wymiany.
    Raczej nie ma zwarcia bo od samego wyłączenia z prądu ciężko aby powstało.
  • Poziom 12  
    Ok, już działa. Na pierwotnym jeden kondensator 47uf na 16v spowodował nie działanie. Wymieniłem go i zadziałało. Na szczęście, bo nie chciało by mi się lutować wszystkich. Tym bardzie,j że ze śmieci tych wszystkich nano ciężko znaleźć, a szkoda dokładać do tego pieniędzy. Temat można zamknąć

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)