Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper 3 - Gaśnie kiedy chce na wolnych obrotach

wietpol2 03 Nov 2012 18:51 5289 8
    wietpol2
    Level 9  
    Witam. Opiszę swój problem, posiadam Citroena Jumpera 3 z 2007r. silnik 2.2 hdi, auto od dwóch dni podczas pracy na wolnych obrotach gaśnie. Raz po minucie, raz po pięciu. Nie gaśnie natomiast podczas jazdy. Obroty silnika nie falują. Komputer cdif pokazuje błąd "wyciek paliwa" którego fizycznie nie ma. Byłem w ASO Citroena powiedzieli że sprawdzili wtryski na powrocie i jeden wtryskiwacz jest do wymiany, ale ten wtryskiwacz już dawno był do wymiany a jeszcze nie leje tylko minimalnie odbiega od reszty. W sumie to nie wiedzieli co mu dolega. Pojechałem jeszcze do innego mechanika który robi dużo busów to zajrzał pod maskę i moim zdaniem mu się odechciało ponieważ mnie zbył. Dodam jeszcze że ciśnienie na listwie CR w zależności od obrotów jest od 550-1300bar więc ok. Generalnie auto gaśnie, nagle bez falowania duszenia się, "pah" i zgasł. Proszę o pomoc w temacie ponieważ jest u mnie tak krucho z kasą że nie stać mnie na chwile obecną na jeżdżenie od mechanika do mechanika. Potrzebuje trafnej diagnozy w sumie gdyby to auto nie było w kredycie to przysięgam że bym je sprzedał, nigdy nie miałem bardziej awaryjnego samochodu. Pozdrawiam
    gacopiesz
    Level 18  
    Teraz auta przez forum się trafnie naprawia a nie u mechanika.

Sprawdź ogranicznik ciśnienia i zrób test przelewowy, sprawdź filtr paliwa.
    wietpol2
    Level 9  
    test przelewowy robiłem i robili też w aso pierwszy wtryskiwacz odbiega delikatnie od reszty, filtr paliwa wymieniałem 8tys km temu, jeżeli chodzi o wtryskiwacze to na pewno nie mają one z tym nic wspólnego, pytanie gdzie jest ten ogranicznik ciśnienia ?
    gacopiesz
    Level 18  
    Na listwie CR wkręcany,
    co to za ASO że nie potrafi sobie z autem poradzić?
    wloc
    Level 34  
    No ale jeszcze do sprawdzenia instalacja
    wietpol2
    Level 9  
    czujnik tak jak wyżej pisałem pokazuje ok podczas pracy 550-1300bar a na postoju ciśnienie pokazuje 0bar, aso grabarów może i by wiedzieli ale wymienili by wtryski,egr,pokodowali .... a na końcu by wyszło
    gacopiesz
    Level 18  
    Czujnik podczas pracy na biegu jałowym ma pokazywać 350 na zimnym a na ciepłym około 280 - 220 Bar
    wietpol2
    Level 9  
    wysiadł zawór egr, początkowa diagnoza szła w złym kierunku ponieważ super inteligentny tester cdif2 pokazał błąd ale źle go opisał .... myślę że temat można zamknąć.