Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson T65 - Instalacja antentowa w domu jednorodzinnym

darothegreat 03 Lis 2012 20:04 1722 1
  • #1 03 Lis 2012 20:04
    darothegreat
    Poziom 7  

Witam,

Zrezygnowałem właśnie z tv sat na rzecz cyfrowej tv naziemnej.
    Mieszkam w domu jednorodzinnym i do tej pory instalacja wyglądała w sposób następujący: na dachu były dwie anteny, siatkowa do odbioru analogu oraz talerz sat z zezerem diseqc - połączone rozgałęziaczem do gniazdka tv/sat. Po rezygnacji z sat wymontowałem antene z dachu rezygnując z rozgałęziacza i kabel z siatki bezposrednio polaczyłem z gniazdkiem - to rozwiazanie mialo racje bytu jak do gniazdka byl wpiety kabel antenowy do tunera od sat - po wypięciu nie bylo syg w analogu. W sklepie RTV powiedziano mi ze antena siatkowa musi mieć zasilanie (wzmacniacz gdyż znajduje się w lekkiej dolinie w odległości ok 50km od nadajnika). Pytanie tylko po co skoro w instrukcji od szanownego fergusona pisze ze tuner ma wzmacniacz antenowy? Po zamontowaniu zasilacza dalej nic nie pomogło, więc zmieniłem siatke na antene kierunkową YAGO z zasilaczem. Próbowałem różnych kombinacji ale dopiero jak podpiąłęm to w ten sposób:

Ferguson T65 - Instalacja antentowa w domu jednorodzinnym

w gniazdku są 3 wejscia: sat tv i radio, pod tv wpiety jest kabel ktory leci do tunera (bez wzmacniacza), do sat jest wpiety kabel z zasilaczem a jego drugi koniec to druga strona tego samego kabla z wyjsciem do gniazda sieciowego wpiety jest do wejscia radio - to efekt moich kombinacji i teraz za bardzo nie wiem jak to zmienić zeby działało, bo przydało by sie posluchać radia a nie mam gdzie kabla od anteny wpiac :)

0 1
  • #2 03 Lis 2012 21:03
    andrefff
    Poziom 36  

Skoro już potrzebujesz ten wzmacniacz, to wtyczkę od zasilacza do tv, druga strona do gniazda. Przewód FM do tunera FM, druga strona do gniazda FM. Gniazda SAT nie podłączasz.

0
  Szukaj w 5mln produktów