Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAX232 - MAX232 - obniża napięcie w układzie

03 Lis 2012 20:26 1458 4
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam oto taki problem. Złożyłem mikrokontroler BrewTrollerV2.4 niestety przy pomiarze napięć zauważyłem, że napięcie podawana na MAX 232, LCD oraz uC atmega644p wynosi ledwo 2,2V (powinno być coś koło 5V).
    Pomyślałem więc że to wina stabilizatora 7805, sprawdziłem, na wyjściu 4,95V ale do uC, LCD i max232 dochodzi ledwo 2,2V. Szukając przyczyny postanowiłem wypiąć najpierw uC, bez zmian, następnie max232 i jak się okazało napięcie wzrosło do ok. 4,8V. Sprawdziłem więc miernikiem czy nie ma zwarć. Nic nie znalazłem. Kondensatory nie wiem jak sprawdzić.
    Wydaje mi się że kiedyś przez nieuwagę max'a włożyłem do podstawki na odwrót, czy mogło to spowodować uszkodzenie układu?
    Wszelkie sugestie mile widziane :D
    Schemat urządzenia nie był robiony przeze mnie więc nie mam wątpliwości co do jego poprawności.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    absynt napisał:
    Wydaje mi się że kiedyś przez nieuwagę max'a włożyłem do podstawki na odwrót, czy mogło to spowodować uszkodzenie układu?

Leć po drugiego MAX IC ST czy jak wolisz :P
    PS: Co to za sterownik? :)
  • Poziom 8  
    W pon. polecę :)
    Do sterowania pracą minibrowaru (choć do tych "nie mini" też się nada :D) - zawiaduje pracą pomp, grzałek, zaworów, obsługuje czujniki ciśnienia pary, temperatury, objętości cieczy. Zapamiętuje różne profile pracy (w zależności od przepisu, chyba do 20 różnych).
    Jak napisze się program to i przez PC można sterować. Taki fajny browarniczy kombajn.
  • Użytkownik obserwowany
    absynt napisał:
    Do sterowania pracą minibrowaru

Brzmi interesująco :P
  • Poziom 39  
    Na wyjściu ze stabilizatora jest 4,95V a na scalaczkach jest 2,2V? To chyba musisz dobrze obejrzeć scieżkę zasilającą układy. Bo aby wytracić 2,7V na prawidłowo wykonanym połączeniu o chyba musiałoby płynąć przez nie kilkanaście amper a tyle szacowny 7805 nie dałby rady wystabilizować.