Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD do kwoty 1400 zł.

Cragmite 03 Lis 2012 20:44 1200 6
  • #1 03 Lis 2012 20:44
    Cragmite
    Poziom 10  

Witam!

Planuję zakup nowego telewizora, gdyż mój obecny (i stary) kineskop odmówił posłuszeństwa. Oto odpowiedzi na pytania z ogłoszenia:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    16,5 m^2 (3 m x 5,5 m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5 - 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1 - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost lub pod niewielkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać (na stoliku)
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Jedynie pod koniec dnia światło delikatnie pada na ekran telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Kineskopowy, 29"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Full HD, tuner DVB-T MPEG 4
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Cyfrowy (w końcu analogowego niedługo nie będzie)
    10. Jakie urządzenia?
    Odtwarzacz DVD, konsola PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4 - 6 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matową (ze względu na brak refleksów świetlnych), ale błyszcząca również może być
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Seriale, filmy, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Maksymalnie 4 godziny dziennie na PS3, tylko w weekendy
    16. Preferencje co do marki?
    Byle nie "no-name"
    17. Preferencje co do wielkości?
    Wydaje mi się, że 37 - 42" powinno być ok
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Awaryjność, niska jakość i ostrość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Prawie zawsze wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1400 zł - kwota nieprzekraczalna (zdaję sobie sprawę, że to mało, no ale cóż...)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    3D za 1400 zł? ;)

Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć coś fajnego. :)

Pozdrawiam!

• #2 04 Lis 2012 00:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wjedzie wkrótce do sprzedaży nowy model Sharpa - jeszcze nie ma go necie - zapowiada się super. DO porównania Sharp 32 LE 144, Philips 3517, Toshiba 32 HL933

• #3 04 Lis 2012 08:20
    Cragmite
    Poziom 10  

Dzięki LOCOLOCO za odpowiedź. Nurtuje mnie jednak jedna rzecz - czy 32" to nie będzie trochę za mało, jak na oglądanie z 2,5 - 3 m?

Nie zależy mi na gadżetach w stylu Internet, Wi-Fi itp. Telewizor będzie używany do takich celów jak obecnie kineskop - tylko i wyłącznie oglądanie TV (dlatego chcę, żeby posiadał obsługę MPEG 4) oraz od czasu do czasu granie na PS3 (przyda się Full HD), więc inne "duperele" byłyby przeze mnie i tak nie wykorzystywane. Z miłą chęcią przyjmę oczywiście odświeżanie 100 Hz i jakieś inne funkcje wpływające na jakość i ostrość obrazu, ale nawet setki tych funkcji nie zadowolą mnie, jeśli ekran będzie zbyt mały.

Do tej pory korzystałem tylko z kineskopa 29", więc nawet prosty i ubogi w technologie LCD będzie dla mnie dużym skokiem w przód. Nie musi to być najnowszy telewizor, ani podświetlany diodami LED. Wystarczy mi model sprzed roku czy dwóch bez technologii LED, ale żeby miał przynajmniej te 37" (choć nie ukrywam, że jeśli do 1400 zł znajdzie się coś 40" lub 42" to będzie naprawdę SUPER).

Telewizor nowy i wypasiony - okej, ale nie dla mnie. W moim domu zmarnowałby swój potencjał. Zamiast tego wolałbym coś nieco starszego i mniej nafaszerowanego technologią (choć po przesiadce z 8-letniego Sony Bravia i tak będzie "ŁAŁ!"), ale z większą przekątną ekranu niż 32".

Pozdrawiam!

• #4 04 Lis 2012 11:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że za mało ale w klasie cenowej nic dobrego z dużych nie dostaniesz.
    Do Takich warunków możesz sięgać nawet po 60".
    A Twój pomysł na 42" to idealne rozwiązanie.
    Ale kasy musisz najpierw dozbierać chociaż do plazmy Panasonica 42XT50

• #5 04 Lis 2012 11:33
    Cragmite
    Poziom 10  

Plazma odpada - za duży pobór prądu. Jedynie LCD. LED w zasadzie również odpada, bo jest to za droga opcja jak na mój budżet. A co do budżetu, to napisałem, że kwota 1400 zł jest kwotą nieprzekraczalną, więc proponowanie mi telewizora za ponad 2000 zł jest trochę nie na miejscu.

Poza tym ten Panasonic, który mi zasugerowałeś, posiada 3D. Fajna sprawa, lecz ma dwie wady - po pierwsze znacząco zawyża cenę telewizora, a po drugie nie będę i tak z 3D korzystał. Uwierz mi, nie jestem wymagający, to byłoby wręcz głupie stawiać wysokie warunki przy takim budżecie. Moje jedyne wymagania to:

- rozdzielczość Full HD,
    - wbudowany tuner DVB-T MPEG 4,
    - przekątna ekranu 37" - 42",
    - cena max 1400 zł.

To wszystko. Skoro znalazłeś kilka wypasionych nowoczesnych telewizorów 32" do 1400 zł, to nie chce mi się wierzyć, że nie istnieją mniej wypasione telewizory, ale większe o te 5" za podobną kwotę. W końcu cechy, których wymagam, to już od wielu lat podstawa w telewizorach LCD. Nie zależy mi na TV wyprodukowanym kilka miesięcy temu - są one nafaszerowane zbędnymi dla mnie funkcjami i są drogie. Wolę jakiś hit z przed 2-3 lat, który będzie miał to co chcę i nie obciąży zbytnio mojego portfela.

Twoje pojęcie "dobry" znacząco różni się od mojego pojęcia "dobry" i widzę, że oboje mamy różne podejście do tematu oraz inny tok myślenia. Naprawdę dzięki za pomoc i poświęcenie mi czasu, LOCOLOCO, ale wydaje mi się, że nie do końca się rozumiemy i raczej nie dojdziemy do porozumienia. ;)

Pozdrawiam!

• #6 05 Lis 2012 00:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 05 Lis 2012 15:07
    Cragmite
    Poziom 10  

Nie unoszę się, kulturalnie stwierdziłem, że chyba się nie dogadamy. ;)

Może 37" i 42" do 1400 zł nie wyprodukowano w tym roku, ale powiedzmy w zeszłym czy 2-3 lata temu? Telefon komórkowy warty 2000 zł po dwóch latach jest produktem za 600 zł. Zaawansowany technologicznie procesor komputerowy za 1500 po roku będzie do nabycia za 600 zł. To oczywiście niedokładne przykłady na zasadzie "mniej-więcej", ale obrazują dobrze szybkość z jaką maleje cena sprzętu elektronicznego. Technologia zmienia się z dnia na dzień, a przymiotnika "stary" używa się do opisywania produktów sprzed parunastu miesięcy.

Na pewno można gdzieś dostać "stare" telewizory, tylko że po prostu nie wiem gdzie szukać, wszędzie na Allegro i sklepach on-line znajduję same nowe produkty (kiepski widocznie w wyszukiwaniu jestem).

Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME