Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

manta ma301 i zasilacz antenowy

elemo 03 Lis 2012 21:27 3657 5
  • #1 03 Lis 2012 21:27
    elemo
    Poziom 13  

Otóż kupiłem wymienioną w temacie antenę kierunkową i podłączyłem ją do telewizora Philips 40PFL5507K. Antena ma wbudowany wzmacniacz i dołączony jest zasilacz w postaci przelotki. Szybko okazało się że podłączenie anteny do tv przerasta moje umiejętności. Jako że jest weekend w biurze obsługi manta nikt nie odbiera i specjalisty też nie znajdę, pozostaje mi prosić o radę na forum.

Bez wzmacniacza wszystko działa poprawnie, ale sygnał jest słaby. Mux 1 i mux 2 na poziomie 5/100, mux 3 w ogóle nie znajduje.
    Problem pojawia się po podłączeniu zasilania wzmacniacza. Jeżeli wtyk antenowy włożę do gniazda to brak sygnału i kaplica. Natomiast jeżeli przyłożę lekko tak żeby wtyk stykał się z gniazdem zewnętrzną częścią (bez bolca) to mam wszystkie mux'y i sygnał na poziomie 80/100.

Robie coś źle czy po prostu ten zasilacz jest uszkodzony?

0 5
  • #2 03 Lis 2012 21:35
    telbod
    Poziom 31  

Jak daleko masz do nadajnika? Skoro bez wzmacniacza częściowo masz prawidłowy odbiór to moim zdaniem wzmacniacz w antenie ma za duże wzmocnienie.

0
  • #3 03 Lis 2012 21:56
    elemo
    Poziom 13  

Do nadajnika mam około 30 km, bez wzmacniacza nie mam mux 3 i sygnał jest słaby - gubi się, psuje się obraz. Na pudełku jest napisane że wzmacniacz jest regulowany. Nie ma jednak żadnej regulacji na obudowie, czy na zasilaniu. Żeby dostać się do wzmacniacza musiałbym chyba rozebrać całą antenę. Jest sens to robić? Czy na pewno to nie jest wina zasilacza? Czy to normalne że sygnał jest za zewnętrznej części wtyku?

0
  • #5 04 Lis 2012 09:09
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

kizek napisał:
    Przy takiej odległości powinno "śmigać aż miło"

Nie zgodzę się z tym.
    Wszystko zależy od ukształtowania terenu,mocy nadajnika i oczywiście odległości która w tym przypadku jest mała(30km).
    elemo napisał:
    Żeby dostać się do wzmacniacza musiałbym chyba rozebrać całą antenę. Jest sens to robić?

Jeśli lubisz rozbierać anteny i się bawić w takie coś to oczywiście,że jest sens.
    A jeżeli nie lubisz się w coś takiego bawić to kup taką antenę np. taką:
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-69_A1910R.htm
    lub taką:
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_eco_A2660.htm
    i oczywiście symetryzator jakiś. ;)

0
  • #6 05 Lis 2012 18:04
    elemo
    Poziom 13  

Wymieniłem kabel, w starym prawdopodobnie w którymś miejscu ekran stykał się z żyłą. Teraz "śmiga aż miło" :).
    Dzięki za wszystkie linki.

0