Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 98r. - Wymiana sterownika ABS na inny z innego auta.

03 Lis 2012 22:01 10311 8
  • Poziom 17  
    Witam! Dałem znajomemu znajomego do naprawy sterownik abs. Stwierdził że się nie opłaca naprawiać i sprzedał mi inny z innego auta stwierdził że będzie dobry tylko trzeba go zakodować. Po założeniu "nowego" sterownika powróciła komunikacja z komputerem lecz po wpięciu vaga wywala błąd odnośnie jednego czujnika i błąd w magistrali can związany z połączeniem z ecu. Domniemam że ten drugi błąd po zakodowaniu sterownika zniknie. Lecz tu się zaczynają schody gdyż nie mogę się zalogować a następnie zakodować/zaadoptować tego sterownika. Wpisuję login wedle schematu:

"Login

Note #1: After Login has been carried out you need to Recode the control module then perform the Steering Angle Sensor Calibration. Do NOT exit the Control Module in between the individual steps.
    Note #2: For Audi A8 (4D) always use 4 as Selection for Brakes.
    Note #3: The Production Codes (PR-Code) such as 1LX can be found on a Sticker near the Spare Tire Well and/or the 1st Page of the Service Manual.
    Click here to see an Example of a Sticker.

0?xxx: Chassis
    5 = Audi A8 (4D)
    7 = Audi A6 (4B)
    9 = Audi A4 (8D) / VW Passat (3B)
    0x?xx: Brakes
    3 = FNRG-60 (Teves/ATE) [PR-1LA/1LG]
    4 = FN2/HP2 (Dual-Piston) [PR-1LX]
    5 = FN3 (Teves/ATE) [PR-1LB/1LT/1LF/1ZC]
    6 = C54 (Lucas) [PR-1LZ]
    0xx?x: Engine
    5 = 4/6/8 Cyl. Diesel
    7 = 4/5 Cyl. Gasoline
    9 = 6/8/12 Cyl. Gasoline
    0xxx?: Transmission
    3 = Manual with Low Range (only Audi A6 Allroad)
    5 = Manual
    7 = Automatic (01L/01N/01V)
    9 = Multitronic (01J)

Lecz wywala błąd odnośnie połączenia lub że jest niepoprawny.
    Nie wiem jaki login powinienem wpisać aby sie do niego zalogować :(
  • Poziom 12  
    a możesz podrzucic numery sterowników zobaczymy i porównamy
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie zawsze można zmienić kodowanie w sterowniku.
    Daj dokładne opisy kodów błędów.
    Jakie wcześniej było kodowanie a jakie jest teraz?
  • Poziom 17  
    Numer starego sterownika to: 0273004283 a "nowego" 0273004573 .
    Kodowania starego nie znam bo nie dało się z nim w ogóle połączyć przez vag a na nowym mam "00022" (jeśli dobrze rozumiem ze ten numer to "kodowanie")

błędy abs obecne to:
    287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44
    przerwa lub zwarcie do plusa

18258 Magistrala CAN brak sygnału ze sterownika silnika
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Czujnik to czujnik ale 18258 wydaje mi się że zniknie po prawidłowym kodowaniu/adaptacji.
  • Poziom 24  
    Weź kartkę i ołówek i rozpisz wszystkie możliwe loginy (bo nie wiesz z jakiego wozu jest ten ster wyjęty). Weź kompa i próbuj zalogować się do niego. Jak uda się, to wklep kodowanie na podstawie wyposażenia swojego auta. Kodowanie aktualne nie ma nic wspólnego z audi..
  • Poziom 17  
    Ale to chyba wyjdzie od groma kombinacji?!?! :| Możesz mi to przybliżyć jak szukać? Pisać z każdego modelu auta po sterownik bosh 5.3 ???
  • Poziom 26  
    Mam podobny przypadek. A6 quattro z 2000 Automat. Ktoś uwalił sterownik ABS i wywalił go.
    Podrzucił mi sterownik z A4 - Passat B5 Bosch 5.3. Połączyć się z nim nie ma problemu, ale wywala jedyny błąd jakim jest czujnik prawy tył. Czujnik oczywiście sprawny. Wypięcie pozostałych czujników nie jest sygnalizowane jako błąd. Domyślam się. że kodowanie tu nic nie da, bo znalazłem info: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6/S6/RS6/allroad_%284B%29 , które mówi, że 5.3 ABS/EDS się nie koduje.
    Sprawdzę jeszcze dokładnie czy ten sterownik pozbawiony jest opcji ASR/ESP.
    Z drugiej strony, to to auto nie ma ESP, ogólnie, to jakieś ubogie jest (wszystko co związane z elektroniką hamulców na blacie, to żółta kontrolka ABS i nic więcej).

A może idzie zmusić jakoś tego 5.3 do współpracy z tym autem?.
  • Poziom 17  
    Nie koduje się sterownika z oznaczeniem "(8E0-614-111-EDS.LBL)"
    Bosch 5.3 ABS/EDS
    Control Module does NOT support Coding
    Każdy inny tego modelu tak. Sprawdzałeś oznaczenie na swoim?