Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Castelgarden XT180HD - silnik gaśnie i pojawia się sygnał akustyczny

03 Lis 2012 22:33 2373 5
  • Poziom 8  
    Problem z kosiarką j.w. polega na tym, że w czasie odpalania a ostatnio także w trakcie pracy/jazdy silnik nagle gaśnie i pojawia się sygnał akustyczny ciągły. W/g instrukcji (troubleshoting) to "ingerencja ochrony karty elektronicznej z powodu:
    - zwarcie mikrowyłącznika
    - niewłaściwe uziemienie silnika (?!)
    inne pomijam bo dotyczą baterii - sprawdziłem jest ok.
    o jaki mikro może chodzić? jakie uziemienie?? silnik jest spalinowy!
    Czy może ktoś pomóc/wyjaśnić o co chodzi ?
    ach i na karcie dioda nr 1 gaśnie. :cry:
    może ktoś dysponuje instrukcją serwisową.
    z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
  • Poziom 27  
    Kosiarka posiada czujnik przepełnienia kosza? Może być tak że reaguje za wcześnie. Stwierdzam to tylko po tym sygnale akustycznym. Sprawdź czujnik (sprężynkę cofającą) powinien znajdować się pod wyrzutem tylnym (dźwigienka z płetwą).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    helena33 napisał:
    Kosiarka posiada czujnik przepełnienia kosza? Może być tak że reaguje za wcześnie. Stwierdzam to tylko po tym sygnale akustycznym. Sprawdź czujnik (sprężynkę cofającą) powinien znajdować się pod wyrzutem tylnym (dźwigienka z płetwą).

czujnik napełnienia kosza daje sygnał modulowany, a poza tym działa normalnie - jest sprawny. Inne czujniki zabezpieczające jak kosz, fotel i in. wydają się być też ok. nie wiem gdzie znaleźć czujnik poziomu oleju. chyba że okaże się że to karta... przyjrzę się jej dokładniej. Hm, dobrze byłoby wiedzieć jakie funkcje pokazują poszczególne diody. ale to tylko w instrukcji serwisowej można znaleźć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Po latach, jak widać, udało się zlokalizować przyczynę i usunąć usterkę :-)) .
    Zmierzyłem napięcie ładowania i okazało się, że jest za wysokie! 16,8V . Zabezpieczenie działa powyżej 16V więc wszystko jasne: regulator napięcia ładowania baterii.
    Fakt, że gdyby nie udało mi się zdobyć instrukcji serwisowej byłoby krucho i skończyło dużymi kosztami w warsztacie. Uff!!
    Zamieszczam tą ostatnią informację w nadziei , że może komuś się przyda ;-)