Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp i samsung - HDMI czy VGA ?

alvarofun 04 Lis 2012 00:07 2109 11
  • #1 04 Lis 2012 00:07
    alvarofun
    Poziom 17  

Witam,

Mam do was fachowców pytanie.

Do tej pory używam Laptopa HP pavilion dv6, który za pomocą allshare komunikuje się przez mój router z moim telewizorem Samsung, dzięki tej komunikacji mogę przez Windows media player oglądać filmy na bieżąco z laptopa na telewizorze.

Problem pojawia się, kiedy film jest w innym formacie niż może odtworzyć telewizor, np w formacie *.rmvb wtedy używam kabla VGA i podłączam kompa do telewizora VGA -VGA, niestety telewizor mam z systemem nagłośnienia 5.1 i kabel AUX muszę podłączać zamiast do telwizora to do laptopa. Bardzo to jest uciążliwe, choć bardzo dobrze spełnia rolę.

czytałem kiedyś o tym że można ustawić na tym telewizorze STREEMING czy coś takiego że obraz przez allshare będzie wyświetlał to co dzieje się na pulpicie jednak z kilku sekundowym opóźnieniem. Taka opcja nie wchodzi w grę, nie wyobrażam sobie oglądania filmu w którym widzę eksplozję na filmie a za kilka sekund jej efekt dźwiękowy.

Wobec czego mam do was pytanie, Jaką różnicę będe miał i jakie lepiej zastosować połączenie. Telewizor od laptopa w pokoju jest po długości przewodu jakieś 10m, co lepiej zastosować:

-kabel VGA-VGA i kabel 3,5Jack-RCA Chinch równolegle
    czy
    -kabel HDMI o ile obsłuży on dźwięk i obraz???

10m to kawałek, jak wpłynie to na VGA a jak na HDMI, jak wy to widzicie, bo jestem zmuszony wybrać jedną z tych opcji.

czy przy wyborze HDMI będę musiał podłączać do laptopa też AUX???

0 11
  • #2 04 Lis 2012 00:09
    sosarek
    Poziom 43  

Witam,najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z hdmi,o pogorszenie się jakości nie musisz się martwić,dźwięk także będzie.

0
  • #3 04 Lis 2012 09:01
    alvarofun
    Poziom 17  

oki, czyli kupić mam HDMI 10m

tylko że teraz pełno jest tego badziewia na allegro, i nie wiem co wybrać???

HDMI 1.3b
    HDMI 1.4a
    HDMI 1.4b
    HDMI z filtrami
    HDMI z oplotem

o co tu chodzi?, jaki kabel wybrać i który lepszy???

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 04 Lis 2012 09:41
    intenso
    Poziom 38  

Kup Jaki uważasz dla mnie te filtry i oploty to tryki marketingowe,ja kupiłem 5 metrów za 17 zł najzwyklejszy i wszystko śmiga a jaki masz amplituner??Bo ja podawałem sygnał z kompa do tv i z tv optykiem do amplitunera to gdzieś w tv gubił mi się dźwięk 5.1,wymieniłem na amplituner z wejściami hdmi i teraz mam dźwięk 5.1.

0
  • #5 04 Lis 2012 09:58
    sosarek
    Poziom 43  

@intenso - Kable różnią się niestety charakterystyką.

Dodano po 47 [sekundy]:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369751/Wszy...owiedz.sie.dlaczego.nie.warto.przeplacac.html

0
  • #6 04 Lis 2012 10:03
    intenso
    Poziom 38  

Wiem wiem ze 1.4 jest do 3d i można przez niego słać internet,ma kanał zwrotny audio,obsługuje rozdzielczość 4k/2k,ale myślę ze kolega nie ma wejścia 1.4 w laptopie.Dlatego napisałem ze jaki kupi to i tak będzie dobry.

Na marginesie,wydaje mi się ze wszystkie kable hdmi są takie same tylko wejścia i wyjścia w urządzeniach maja więcej bądź mniej możliwości,mylę się?

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek napisał:

ten sam artykuł czytałem około dwóch tygodni temu :D

0
  • #7 04 Lis 2012 10:51
    alvarofun
    Poziom 17  

a jak sprawdzić jakie wejście HDMI czy to jest 1.4, 1.2 czy inne mam w laptopie??

0
  • #8 04 Lis 2012 11:17
    intenso
    Poziom 38  

Według mnie to masz 1.3,sprawdź jaka masz kartę graficzna i sprawdź w specyfikacji karty graficznej,mój brat ma tv 3d i kupił kabel 1.4 a ma rodzaj wyjścia 1.3 i mu wszystko przesyła oprócz 3d

0
  • #10 04 Lis 2012 14:47
    alvarofun
    Poziom 17  

mam tylko napisane coś takiego

karta graficzna: ati radeon hd 4530

i jakie w niej jest wyjście HDMI??? 1.3 czy 1.4??

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Kolega będzie tak uprzejmy i poprawi swoje posty?
    Zdanie zaczynać winna wielka litera, a kończyć kropka. Chyba proste?
    (dj-MatyAS)

0
  • #12 04 Lis 2012 18:29
    alvarofun
    Poziom 17  

Nigdzie tu nie jest napisane że to jest 1.3

Wyjście HDMI Ÿ support
    Obsługuje wszystkie rozdzielczości ekranu do 1920x1080 2
    Zintegrowany kontroler HD audio z maksymalnie 2 kanały 48 kHz stereo lub wielokanałowym (7,1) AC3 umożliwiające plug-and-play, kabel mniej rozwiązanie audio

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo