Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna MSI K8N NEO2 - temperatura?(??)

01 Lut 2005 09:48 1737 3
  • Poziom 16  
    Nie wiem dokładnie o co chodzi. W sprzęcie komputerowym siędzę już trochę lat. Po zakupie w/w płyty wszystko jest niby ok. Procesor athlon64 3200 + karta grafiki ATI Radeon 9700, zasilacz też dobry 420 W firmy Chieftec itd.
    Objaw mam następujący:
    - po włączeniu PC i chwili pracy temperatura na procesorze 48-53 stopnie.
    - restartuje PC i temperatura nie przekracza 43 stopni.
    O co tak naprawde chodzi.

Dodam iż pracuje na tych samych aplikacjach zaraz po uruchomieniu i po restarcie (ponownym uruchomieniu).

Dlaczego takie wielkie różnice.

Sprawdzałem to dołaczonym do płyty programem monitorującym - najnowszym dostępnym ze strony producenta. Jak i sofiSandra wyniki teperatury są zgodne.
    (??) - ozdobnik? [h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    po pierwsze MSI Zaleca do tej płyty :

MSI Reminds You...
    • These two connectors (JPWR1 & JPWR2) connect to the ATX power supply and have to work together to ensure stable operation of the mainboard.
    • Power supply of 450 watts (and above) is highly recommeded for system stability.
    • For ATX 12V power connection, it should be greater than 18A.
    • For this model, you must use the power supply that with a -5V pin supply

A spadek temp. jest spowodowany przez technologie Cool`n`Quiet czyli stopniowe powolne rozpędzanie wentylatorów ,(brak efektu "buczenia" zimnego wentylatora zaraz po właczeniu) i tym się nie przejmuj.tak ma być
  • Poziom 16  
    Czyli jak mam to rozumieć. Uważam że zasilacz jest ok. zasilanie płyty też prawidłowo a więc (podpięte jak należy)
    Martwi mnie tylko fakt że temperatura po pierwszym starcie i zostawieniu go nawet na godzinę stanu bezczynności nie spada do 40 stopni. Dzieje się to tylko w przypadku drugiego uruchomienia gdzie teperatura spada nawet do 39 stopni.
  • Poziom 15  
    wszystko jest ok. , chociaż MSI zaleca dla tej płyty mocniejszy zasilacz. spadek temp. powoduje układ sterujący pracą wiatraczka , bo przy właczeniu kompa (tym pierwszym po ochładzeniu) układ zmniejsza (do min.) obroty wiatraczka by ów wiatraczek nie "buczał" a gdy go zrestartujesz to ma on swoją temp. (a dokładnie łożysko ma) i może chodzić na max. obrotach a przez to lepiej chłodzić.