Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka NEFF S9VT1F - Pompa myjąca pracuje bez przerwy

audiotech 04 Lis 2012 10:05 4275 4
  • #1 04 Lis 2012 10:05
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie.
    Zmywarka z roku 2007, mało znana w szukajkach i nie za wiele można coś wyczytać.
    .
    Podczas normalnego cyklu zmywania, w pewnym momencie "zawiesiła" się w czasie pracy - chyba jest to pompa myjąca i tak cały czas pompuje i pompuje. Wyłącza ją tylko otwarcie drzwi lub wyłącznik sieciowy.
    Jest wewnątrz, w komorze trochę mętnej wody.
    Pod spodem na tacy sucho, z resztą, problem chyba nie dotyczy pompy wydalającej.
    Wczoraj rozebrałem zmywaczkę, zapoznałem się z jej budową a dziś z racji szacunku do niedzieli nie będę nic grzebał, tylko przeznaczę ten dzień na edukację.
    Oczekuję Panowie sugestii od czego zacząć diagnostykę a także pytań od Was, pozwalających dotrzeć do sedna problemu.

0 4
  • #2 04 Lis 2012 10:35
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Zapoznaj się również z ciągiem odpływu wody - filtr zmywarki, komora turbiny pompy spustu wody, wąż spustowy, syfon bywa zanieczyszczony jeśli jest przy rurze kanalizacyjnej.
    I skontroluj luz wirnika na panewkach pompy spustu wody.

0
  • #3 04 Lis 2012 10:54
    audiotech
    Poziom 15  

Z boku zmywarka wygląda tak jak na foto poniżej.
    Sprawdziłem drożność wypływu i zawór zwrotny - działa poprawnie zgodnie ze strzałkami.
    .
    Jest troszkę zanieczyszczeń w tych małych komorach zaznaczonych. Nie wiem co to jest i jaką pełnią rolę wobec istniejącego problemu.
    Mikrostyki sprawdziłem, działają poprawnie.
    Na włączonej zmywarce, podczas ciągle pracującej pompy myjącej (czyli problemu), jak podniosłem to czerwone pionowe cięgno do góry, to włączało się coś dodatkowego, podejrzewam że pompa wydalająca.
    Natomiast jak odchyliłem to niebieskie, to nie działo się nic i też nie wiem co to i do czego służy.

Zmywarka NEFF S9VT1F - Pompa myjąca pracuje bez przerwy

0
  • #4 04 Lis 2012 11:00
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Lis 2012 12:06
    audiotech
    Poziom 15  

Dużo jest roboty z wyczyszczeniem tego co sugerujesz? Może trzeba mi pomyśleć o nowym zakupie ?
    .
    Edit:
    Eureka!!!
    Dziś dobrałem się do niej i... stwierdziłem że jutro kupuję nową .
    Okazało się, że handlarz przy sprzedaży urobił mnie o 10 lat i zmywaczka jest z września 1997r !!!
    Cóż, przy zakupie wyglądała na nieużywaną a ja otumaniony.
    Już nawet nie myślę o jej naprawie, przecież nie będzie służyła w :infinity:
    Potrzebuje ktoś jakieś części? ;)
    .
    Dziękuję za wsparcie.

0