Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sherwood SCP-1002BP - Wzmak nie działa, iskrzenie przy podłączaniu, co zrobić?

cinek200 04 Lis 2012 11:11 912 0
  • #1 04 Lis 2012 11:11
    cinek200
    Poziom 9  

Cześć, od paru lat leży u mnie w domu czterokanałowy wzmacniacz samochodowy Sherwood SCP-1002BP.

Ok 2 miesięcy temu chciałem go podłączyć w aucie jednak wzmacniacz nie dawał znaku życia, nie paliła się nawet kontrolka zasilania więc rozkręciłem wtedy wzmacniacz i zauważyłem przerwaną ścieżkę w 2 miejscach, naprawiłem to.

Po "naprawie" gdy podłączałem wzmacniacz to bezpośrednio po podłączeniu zasilania z końcówki kabla poszły iskry i poczułem zapach przypalonej elektroniki, spaliły się 2 bezpieczniki 30A, poprzednio tez sporo iskrzyło podczas podłączania zasilania, co może być nie tak?

W załączniku zamieszczam fotkę z zaznaczonymi przerwanymi ścieżkami które przywróciłem do stanu sprzed "naprawy", a te białe kabelki chyba ktoś kiedyś musiał dolutować, bo nie wydaje mi się że są oryginalne.

@EDIT
    Po podłączeniu wzmacniacz momentalnie pali bezpieczniki, nie mogę zlokalizować zwarcia.

@EDIT2
    Wylutowałem te 2 białe kabelki i już nie pali bezpieczników, ale wzmacniacz dalej nie działa.

0 0