Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP 11-2B - Co jaki¶ czas (wy)bucha przy odpalaniu

lainer 04 Nov 2012 12:06 12153 5
 • #1
  lainer
  Level 1  
  witam, mam następuj±cy problem z piecykiem Junkers WRP 11-2B. Piecyk z reguły działa normalnie ale co jaki¶ czas (nieregularny, czasem tydzień innym razem miesi±c) nie zapala sie normalnie. Wygl±da to tak jakby pilot sie wogóle nie zapalał a po kilkunastu sekundach odpala sie palnik główny i jest niezłe pie....nięcie. Tak jakby gaz leciał odrazu do komory spalania z pominieciem jakiegos zabezpieczenia pilota. Ma kto¶ jakie¶ pomysły na domowe naprawy i czyszczenie czy trzeba dzwonic po serwis??
 • #2
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Lepiej poprosić serwis. Prawdopodobnie chodzi o regulację zaworu powolnego zapalania. Może na wstępie warto sprawdzić, czy aby ¶wieczka nie jest przytkana, gdyż skrajnie mały płomieć pilota może czasem powodować wybuchowy zapłon (podobnie jest w starych piecykach, np. PG-6). Gdy zapłon jest wybuchowy, to zawór powolnego zapalania należy nieco wkręcić (znaleĽć go można na schemacie piecyka).
 • #3
  dywanelektronik
  Level 20  
  Witam. Nie ryzykuj żadnych "domowych napraw" z urz±dzeniami zasilanymi gazem, je¶li nie masz do¶wiadczenia w tej materii, najlepiej zleć naprawę serwisowi, bo do¶ć poważnie wygl±da to, co opisujesz. Przede wszystkim bezpieczeństwo, nie chcesz chyba zabić siebie, ani bliskich? :D
 • #4
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Jednak na Twoim miejscu nie brał bym się za to jeżeli wcze¶niej nic podobnego nie robiłe¶. Wezwij serwis a jemu zajmie to mało czasu, a przede wszystkim będziesz bezpiecznie mieszkał i nie bał się że za chwilę co¶ znowu się przytka lub będzie się zapalał z fajerwerkami.
 • #5
  jamper
  Level 17  
  Wezwij serwisanta bo to problemy z zespołem gazowym(cewka zapłonu lub cała armatura gazowa do wymiany)Mniałem taki przypadek ze przez dwie godziny nic niesłyszałem.
 • #6
  -west
  Heating systems specialist
  Cewka gazowa do wymiany. Poważna usterka wymagaj±ca serwisu.
  Pozdrawiam