Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta graficzna w stacji dokującej

psuja 01 Feb 2005 10:25 2099 5
    psuja
    Level 17  
    Witam!
    Mam laptoip Dell CPi PII 400 MHz, 128MB ram, 2,5 MB grafika. O dziwo udało mi się uruchomić na nim filmy.
    Chcę podłączyc jakoś lapopa pod telewizor. Niestety nie mogę znaleźć w moim miescie części do konwertera vga-scart, a na allegro nie ma nic konkretnego :) (Chociaż sam nie wiem patrz zdjęcie). Mam do tego laptopa stacje dokującą, w której są dwa porty PCI wolne. Czy jakbym zainstalował tam jakakolowiek karte z wyjsciem tv-out np. S3 Trio64V+ 2MB to uda mi sie wyswietlic plynny obraz na TV ? Dodam ze teraz wszystkie filmy chodzą idealnie.
    Pozdrawiam
    Jacek
    djkiller
    Level 15  
    Nie ma nadczynm się zastanawiać powyszy konwenterek jest dobry uzywam na Compaq Armada 7400 , i idzie całkiem nieźle , a koszt niski , jeśli chodzi o pomysł ze stacją dokującą to :

- troszkę wysza jakość,(prawie nie zauważalna)
    - niska cena
    - uniezależnienie od stacji dokującej

a jeśli chodzi o filmy to odpalam je na swojej armadzce@300Mhz w fullscren`e (kwestja szybkich kodeków i dzwięku mono).
    psuja
    Level 17  
    A czy ma ktoś może schemat konwertera przedstawionego na powyższym rysunku ?
    Pozdrawiam
    Jacek
    psuja
    Level 17  
    Witam!
    No więc kupiłem karte s3 virge z tv out. Ale nie moge znalezc sterowników pod XP. Stacja dokująca wykrywa karte ale nie msygnału na wyjściu cgs ani na tv. Czy udało sie komus uruchomić karte S3 virge PCI na windows xp ?
    Pozdrawiam
    raven911
    Level 11  
    chętnie dowiem sie więcej o tym pomyśle ze stacją bo mam podobny pomysł ;)

jak wyszło? działa?